ایران ضایعات

معرفی سامانه هوشمند برآورد قیمت ضایعات

معرفی سامانه هوشمند برآورد قیمت ضایعات

مقدمه 

در سال های اخير، نگاه اقتصادی به ضایعات کمک وافری به توسعه فرآیند جمع آوری و بازیافت ضایعات داشته است. به طوری که بسیاری از شهروندان، ضایعات خانگی خود اعم از ضایعات پلاستیک، کاغذ  کارتن و ... را به صورت مجزا از زباله های تر نگهداری و جمع آوری می کنند و آنها را به فروش می رسانند. این امر به نوبه خود بسیار ارزشمند بوده و ترویج هر چه بیشتر این فرهنگ، توسعه دهنده چرخه بازیافت در کشور خواهد بود. با این حساب، شهرک های صنعتی که قطب های اصلی تولید و یا مصرف ضایعات هستند هم بی شک بهره زیادی از خرید و فروش ضایعات می برند. با این حال یک چالش مهم در این زمینه وجود دارد و آن، قیمت مبهم ضایعات می باشد. به نحوی که تا سال های اخیر، تنها دلالان و واسطه های فروش از معاملات ضایعات بهره می بردند و کمتر کسی از قیمت دقیق ضایعات اطلاع داشت. به عبارت بهتر باید گفت ارزشمندی ضایعات برای افراد زیادی نامشخص بود. در حالیکه امروزه، از آنها به عنوان طلای کثیف یاد می کنند و نه تنها ارزش مادی آنها بلکه نقش موثرشان در کمک به حفظ محیط زیست و منابع معدنی و کاهش مصرف انرژی آشکار شده است. در همین راستا در این مطلب به بررسی برآورد قیمت ضایعات در شهرهای ایران به صورت کارشناسی و منطقی پرداخته شده است. 

ایران ضایعات، مرجع قیمت گذاری ضایعات 

وب سایت ایران ضایعات، مرجع رسمی برای قیمت گذاری ضایعات مختلف شامل انواع پلاستیک ها، کاغذ و کارتن، آهن، مس، آلومینیوم، استیل، چدن، سرب، روی، چوب، منسوجات و چرم، مواد شیمیایی، لاستیک، ضایعات کشاورزی و مواد غذایی، مواد اولیه پتروشیمی و .... می باشد که قیمت ضایعات را به صورت روزانه منتشر می کند.‌ در این بستر آنلاین، امکان و خرید و فروش ضایعات فراهم بوده و خریداران و فروشندگان از سراسر کشور می توانند با یکدیگر در ارتباط باشند. به عبارتی یک بستر امن جهت انجام حجم بالایی از معاملات در شبانه روز فراهم گردیده و خریداران و فروشندگان می توانند به صورت آنلاین، بار مورد نیاز خود را تامین و یا به فروش برسانند.‌ تولیدکنندگان مختلف از جمله تولیدکنندگان محصولات فولادی و فلزات رنگی همچون مس، آلومینیوم، سرب، روی از طریق این وب سایت، محصولات تولیدی خود را به صورت عمده عرضه می نمایند. همچنین مواد اولیه پتروشیمی هم از طریق این سایت داد و ستد می شود. گرانول های پلیمری تولید شده از ضایعات پلاستیکی مختلف هم از جمله محصولاتی است که به وفور در این وب سایت معامله می شود. همچنین فعالین در حوزه فرآوری ضایعات می توانند با ثبت آگهی خرید ضایعات، ارزش افزوده آنها را بالا برده و از این طريق کسب درآمد نمایند. از جمله عملیات فرآوری ضایعات می توان به پرس نمودن آنها اشاره کرد. دستگاه های فرآوری ضایعات مانند دستگاه پرس، قیچی، گیوتین، کوره ذوب فلزات،  شریدر و خرد کن، آسیاب، کندر نایلون، گرانول ساز، اکسیدور و ... نیز در این سایت داد و ستد می شود. علاوه بر این، مزایدات متعدد ضایعات را نیز می توان در همین سایت مشاهده نمود.‌ 

سامانه هوشمند برآورد قیمت ضایعات 

راه اندازی سامانه هوشمند برآورد قیمت ضایعات، خدمتی دیگر از مجموعه ایران ضایعات می باشد که به کمک یک الگوریتم هوشمند و تحلیل داده های به دست آمده از معاملات بازار ضایعات و در نظر گرفتن پارامتر های مختلف مانند وزن ، کیفیت و درجه بندی ضایعات، استان و شهر و صنایع منطقه و همچنین قیمت روز مواد اولیه، قیمت ضایعات را تخمین می زند. به این ترتیب صاحبان صنایع مختلف در شهرک های صنعتی در سراسر کشور، همچنین کلیه ارگان و سازمان ها، مراکز تجاری، تفریحی، فرهنگی، رستوران ها، فروشگاه ها و ... که عمدتا تولید کننده حجم زیادی از ضایعات فلزی همچون آهن، آلومینوم، کاغذ، کارتن، ظروف مواد غذایی و نوشیدنی، پلاستیک و نایلون هستند می توانند با مراجعه به سامانه هوشمند برآورد قیمت ضایعات در وب سایت ایران ضایعات، قیمت کارشناسی کالای خود را تخمین زده و با خیالی آسوده معاملات خود را انجام دهند. حتی قیمت ضایعات خانگی را هم به کمک این سامانه می توان برآورد کرد.‌ باید اشاره کرد که قیمت برآوردی برای تحویل در مقصد و برای تسویه نقدی می باشد. بنابراین برای انجام معاملات باید به این نکته توجه نمود. 

ویژگی های سامانه هوشمند برآورد قیمت ضایعات 

از مهمترین ویژگی های سامانه هوشمند برآورد قیمت ضایعات، سهولت دسترسی به آن می باشد. همچنین کلیه کاربران به راحتی می توانند از آن استفاده نمایند و نیاز به آموزش خاصی ندارد. قیمت انواع ضایعات از طریق این سامانه تخمین زده می شود. بنابراین کلیه فعالین در حوزه بازیافت و ضایعات به ویژه صاحبان صنایع و کارخانه ها می توانند از آن استفاده نمایند. حتی افرادی که قصد فروش ضایعات خانگی خود را دارند به کمک این سامانه می توانند قیمت ضایعات خود را برآورد نمایند. هر چند که امکان برآورد دقیق قیمت ها وجود ندارد اما با این حال، این سامانه تا حد زیادی از دقت برخوردار می باشد. پوشش دهی کلیه استان ها و شهرهای کشور از دیگر ویژگی های این سامانه به شمار می رود. در واقع این سامانه مسیر معاملات ضایعات را هموارتر ساخته است. 

نحوه دسترسی به سامانه هوشمند برآورد قیمت ضایعات 

برای دسترسی به سامانه هوشمند برآورد قیمت ضایعات کافیست به سایت ایران ضایعات، بخش قیمت روز مراجعه نمود تا ضمن بهره مندی از سایر خدمات این وب سایت، بتوان در کمترین زمان ممکن قیمت ضایعات مورد نظر خود را برآورد نمود‌. 

هدف سامانه هوشمند برآورد قیمت ضایعات

ایران ضایعات با هدف ایجاد شفافیت در بازار مبهم ضایعات ایجاد شد و از ابتدای فعالیت خود تا کنون گام های موثری در این رابطه برداشته است. در حال حاضر با راه اندازی سامانه هوشمند برآورد قیمت ضایعات گامی دیگر جهت پیشبرد اهداف خود برداشت. در واقع این سامانه طراحی شد تا دست واسطه ها و دلالان از قیمت گذاری ضایعات کوتاه شود و حتی افراد عادی و شهروندان هم بتوانند در هر نقطه ای از کشور از قیمت ضایعات خود آگاه باشند. این سامانه می تواند، تحولی بزرگ در شهرک های صنعتی و کارخانه جات ایجاد نماید. به همین خاطر توصیه می شود صاحبان صنایع به منظور توسعه کسب و کار خود از خدمات این سامانه بهره مند گردند. همچنین صاحبان فروشگاه ها، رستوران ها، مراکز تفریحی، مراکز آموزشی، فرهنگی و ... هم می توانند به جمع کاربران سامانه هوشمند برآورد قیمت بپیوندند.

نظرات کاربران :

در حال پردازش ...
صرف نظر از پاسخ دهی (ارسال پاسخ برای نظر )
  • ۲۰ تیر ۰۳
    الهام زینلی :
    ممنون چون خرج زندگی روباید بدست بیارم
    پاسخ