ایران ضایعات

کاهش صادرات قراضه مس و آلومینیوم در سال 2020

کاهش صادرات قراضه مس و آلومینیوم در سال 2020

آمریکا به عنوان بزرگترین صادرکننده انواع قراضه در سال 2020 کاهش 21 درصدی صادرات خود را تجربه کرد. شیوع جهانی ویروس کرونا به بخش صنعتی ایالات متحده آسیب جدی وارد کرده است و سود ناخالص شرکت ها در حال حاضر کمتر است. هم اکنون صادرات قراضه به دلیل کمبود تقاضا در کمترین میزان خود قرار گرفته است. این در حالی است که پیدا کردن قراضه نسبت به قبل بسیار راحت تر انجام می شود.

صادرات ضایعات مس به هنگ‌کنگ، ژاپن، چین و مالزی به ترتیب ۶۳.۴ % (‏۱۳،۸۴۲ تن)‏، ۵۲.۵ % (‏۱۰،۷۱۸ تن)‏، ۳۹.۲ % (‏۱۶،۱۰۴ تن) ‏و ۳۷.۹ % (‏۳۳،۰۳۴ تن)‏ کاهش داشته ‌است. کمترین میزان صادرات مربوط به کشورهای آسیایی بوده است. به طوریکه کشتی های هند و کانادا به ترتیب با 4414 و 2552 تن حجم قراضه مس در ماه را به خود اختصاص داده اند.

به گزارش Fastmarket قیمت قراضه مس درجه 1 در روز چهارشنبه 17 ژوئن با 1 سنت افزایش به قیمت 12 تا 14 سنت معامله شد. اما با توجه به نبود تقاضا بازار قراضه آمریکا نباید انتظار افزایش قابل توجه قیمت را داشته باشد.

بازارصادرات قراضه آلومینیوم در آمریکا با کاهش 20.2 درصدی به 131.628 تن رسید. بیشترین گزارش کاهش مربوط به هند و مکزیک بوده است. هرچند محدودیت ها در مناطق کم خطر کاهش یافته اما مناطق پرخطر نظیر هند هنوز محدودیت های سخت گیرانه ای برای واردات دارند و میزان واردات قراضه این کشورها هنوز به سطح قبل از کرونا بازنگشته است.

 

تغییر طبقه بندی گمرکی قراضه مس و آلومینیوم در چین

به گزارش Fastmarket چین در هشتمین اطلاعیه خود در سال 2020 کمترین میزان صادرات قراضه مس و آلومینیوم را داشته است و به واردکنندگان این امکان را داده تا ضایعات مورد نیاز خود را از خارج از کشور تامین نمایند. بنابر گزارش وزارت محیط زیست چین در سال 2020، سهمیه واردات قراضه مس و آلومینیوم به ترتیب 1570 تن و 5840 تن است. هم اکنون چین سهمیه واردات 141.754 تن ضایعات مس و برنج را از بازارهای خارجی گرفته است.

در سال 2020 کشور چین براساس برنامه ریزی های صورت گرفته قصد دارد طبقه بندی گمرکی قراضه مس و آلومینیوم خود را تغییر دهد.براساس گزارش مرکز مدیریت مواد شیمیایی و زباله های جامد چین فهرستی از واردات انواع قراضه و ضایعات فلزی شامل ضایعات آلومینیوم، ضایعات مس، قراضه آهنی را منتشر نموده است.  اما بدون کدهای گمرکی جدید رزرو قراضه در ماه های آتی به سختی صورت خواهد گرفت. با این وجود واردکنندگانی که سهمیه واردات دارند به دلیل طبقه بندی های جدید گمرکی قراضه، با احتیاط بیشتری خرید می کنند. هم اکنون واردات قراضه مس با کد گمرکی 7404 و واردات قراضه آلومینیوم با کد گمرکی 7602 به چین فروخته می شود.

 

 

نظرات کاربران :

در حال پردازش ...
صرف نظر از پاسخ دهی (ارسال پاسخ برای نظر )