ایران ضایعات

خرید و فروش کوره ذوب آلومینیوم دست دوم

خرید و فروش کوره ذوب آلومینیوم دست دوم

مقدمه

بازیافت مواد مختلف اعم از فلزی و غیر فلزی نیازمند تجهیزات و دستگاه های مخصوص می باشد. آلومینیوم از جمله مواد فلزی است که کاربرد فراوانی دارد و بازیافت آن در سطح وسیعی صورت می‌گیرد. با بالا رفتن هزینه ها، امکان خرید این تجهیزات برای عموم متقاضیان، کاهش یافته و به همین دلیل به سمت نوع دست دوم آنها گرایش پیدا می کنند. در این مطلب، نکاتی در رابطه با خرید و فروش کوره ذوب آلومینیوم دست دوم ارائه می گردد.

کوره ذوب آلومینیوم چیست؟

کوره ذوب آلومینیوم در اصل دستگاه و تجهیزی برای ذوب فلزات مختلف به ویژه آلومینیوم در رنج دمایی 900 درجه سانتی گراد و کمتر می باشد. با توجه به کاربرد بیشتر آلومینیوم نسبت به سایز فلزات، نام این فلز را برای کوره مذکور عنوان می کنند. کوره ذوب آلومینیوم دست دوم بنا به هر دلیلی مانند تغییر شغل و استفاده از تکنولوژی های جدید و ... در معرض فروش قرار می گیرد که گاهاً ممکن است هیچ گونه هزینه ای برای راه اندازی و استفاده مجدد را نداشته باشد و در برخی مواقع نیز با هزینه جزئی می توان از آن استفاده نمود. با توجه به افزایش قیمت این دستگاه، خرید نوع دست دوم آن می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد.

انواع کوره ذوب آلومینیوم

در یک تقسیم بندی کلی، می توان بر اساس کاربرد، سه گروه کوره ذوب آلومینیوم را نام برد:

گروه اول یعنی کوره های ذوب و بازیافت خود شامل سه زیر مجموعه می باشند. معیار دسته بندی آنها، نوع قراضه و مواد بازیافتی است که در آنها ریخته می شود. اولین نوع آن هم کوره های بوته ای می باشند که معمولاً هم به شکل جک دار و هم بدون جک طراحی و تولید می شوند و نوع ضایعاتی که برای آن به کار می رود، ضایعات سبک مانند قوطی های بسته بندی برای مواد غذایی و ومواد شیمیایی می باشد. این کوره می تواند برای اهداف مختلف در ظرفیت های متعددی بین 50 تا 2000 کیلوگرم قراضه ساخته شود. در ضمن این کوره، از نوع آتش غیر مستقیم هم می باشد.

نوع دوم کوره های بازیافت، کوره های تیلتی، اتاقکی و یا گهواره ای هستند که در مقایسه با نوع قبلی، ظرفیت بالاتری دارند. به نحوی که از قابلیت ذوب 20 تا 100 تن قراضه های مختلف با درصد برنج، آهن و مس کمتر برخوردارند. نوع سوم کوره های مذکور، کوره های آلوم کست نام دارند که ویژه ضایعات سنگین بوده و توانایی جداسازی فلزاتی همچون مس، برنج و آهن را نیز دارند. حجمی بین یک یا دو تن از مواد ضایعاتی را در این کوره ها می توان ذوب و بازیافت نمود.

اما در رابطه با انواع کوره ذوب آلیاژ سازی باید اشاره کرد که خود شامل دو نوع مختلف می باشند. کوره های اتاقکی یکی از این دسته کوره های ذوب است که قابلیت حرکت خود را از جک می گیرد. نوع دوم آن هم کوره های گهواره ای گردان بوده که به کمک جک تخلیه می گردد.

کوره های بوته ای گرافیتی و کوره DCدر گروه کوره های ریخته گری قرار می گیرند.

مرجع خرید و فروش کوره ذوب آلومینیوم دست دوم

پس از آشنایی اجمالی با کوره ذوب آلومینیوم و انواع آن، مرجع رسمی خرید و فروش آن نیز معرفی می گردد. سایت ایران ضایعات، متشکل از کارشناسان مختلف، بر قیمت گذاری انواع کوره ذوب آلومینیوم دست دوم نظارت داشته و از دخالت واسطه های فروش در این حیطه جلوگیری می نماید تا هم خریدران و هم فروشندگان با آسودگی خاطر، وارد معامله شوند. بخش های مختلفی ویژه خریداران و فروشندگان در سایت در نظر گرفته شده تا متقاضیان با اهداف مختلف بازرگانی بتوانند به ثبت آگهی و خرید و فروش بپردازند.

انواع مزایدات از سراسر کشور نیز در سایت بارگزاری شده و فرصتی ویژه برای خریداران فراهم می کند. علاوه بر این می توان از قیمت انواع کوره ذوب آلومینیوم دست دوم در شهرهای مختلف کشور از طریق بنگاه هایی که تحت نظارت این سایت فعالیت می کنند، مطلع شد. راه های ارتباطی با کلیه این بنگاه ها در سایت درج شده است.

علاوه بر این در رابطه با نحوه خرید و فروش کوره ذوب آلومینیوم دست دوم و نکات لازم در این رابطه، نیز می توان با مطالعه بخش های مختلف سایت، اطلاعات جامع و کاملی کسب نمود.

در مجموع باید بیان کرد که قیمت کوره ذوب آلومینیوم دست دوم به عوامل مختلفی از جمله نوع کوره و قابلیت ها و کاربردهای آن بستگی دارد. ظرفیت کوره نیز در قیمت گذاری آن نقش مهمی ایفا می کند. جنس بدنه کوره نیز تحت تاثیرات نوسانات مختلف قرار می گیرد و بر قیمت تمام شده آن اثر می گذارد.

نظرات کاربران :

در حال پردازش ...
صرف نظر از پاسخ دهی (ارسال پاسخ برای نظر )
  • ۵ مهر ۰۰
    وحید بردبارجهان تیغی :
    سلام وعرض ادب جهت راه اندازی کارگاه تولیدشمش الومینیوم نرم احتیاج به مشاوره دارم
    پاسخ