یکه تازی شرکت‌های معدنی در بورس

یکه تازی شرکت‌های معدنی در بورس

جهش شرکت ها و صنایع معدنی

آمار و ارقام منتشر شده از بورس کالای ایران حکایت از جهش قابل توجه فروش شرکت های معدنی دارد. طی بررسی های صورت گرفته از 74 شرکت معدنی، مشاهده می شود که در شهریور ماه سال جاری نسبت به مرداد ماه، رشد 35 درصدی داشته اند. در مقیاس سالانه نیز رشد 95.3 درصدی حاصل گردیده است.

شرکت های معدنی در بازه زمانی شش ماهه 50.3 درصد افزایش در عملکرد را به دست آورده اند. صنایع معدنی، توانسته اند 35 درصد از کل فروش شرکت‌های تولیدی بورس تهران را به خود اختصاص دهند که البته افزایش نرخ دلار نیز در این امر، اثر گذار بوده است. شرکت ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان، فولاد خوزستان و گل گهر به ترتیب 169، 51، 43 و 98 درصد رشد در فروش را تجربه کرده اند.

عملکرد شش ماهه شرکت‌های معدنی

اگر کارنامه شرکت های معدنی مختلف را در بازه شش ماهه بررسی کنیم، برای فولاد مبارکه ۳۷ درصد و برای شرکت ملی صنایع مس ایران، 62 درصد افزایش فروش به چشم می خورد. فولاد خوزستان، گل گهر و ذوب آهن نیز رکودهای 41، 59 و 89 درصدی را برای خود ثبت کردند.

 ارزش صادرات صنایع معدنی طی پنج ماه

صنایع معدنی کشور در بخش صادرات نیز به توفیقات قابل توجهی دست یافته است. به طوری که ابتدای سال جاری تا انتهای مرداد ماه دو میلیارد و ۱۷۶ میلیون دلار درآمدرایی داشته و بیش از ۵۰ درصد سهم زنجیره فولاد و تولیدات فولادی می باشد. در طی مدت مذکور، حجم تجارت خارجی کشور، ۲۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار بود که ۵۲ میلیون تن انواع کالا را شامل می شود. بالغ بر سه میلیون تن زنجیره فولاد و محصولات فولادی نیز در بین آنها وجود دارد که ارزش آن حدود یک میلیارد و ۱۱۸ میلیون دلار می باشد.

کل صادرات معدنی در این دوره قریب به ۱۵ میلیون و ۶۹۹ هزار تن گزارش شده است. نکته جالب توجه در این بین، عدم غلبه کرونا بر بازار آلومینیوم می باشد. به نحوی که در قیاس با سال گذشته از نظر وزنی 74 درصد افزایش یافته است.

خبرهای دیگری در این زمینه :


نظرات کاربران :

در حال پردازش ...
صرف نظر از پاسخ دهی (ارسال پاسخ برای نظر )
ورود / ثبت نام
درحال بارگذاری ...
درحال پردازش آگهی ...
iranzayeatlogoدرحال پردازش ...

بستنجستجوی پیشرفته آگهی