حمل و نقل دریایی، عنصر کلیدی در تجارت فولاد آمریکا

حمل و نقل دریایی، عنصر کلیدی در تجارت فولاد آمریکا

حمل و نقل دریایی، عنصر کلیدی در تجارت فولاد آمریکا : 

شنا کردن برخلاف جریان آب
درحالی که در سراسر کشور، موج فلزات غیرآهنی درحال فروکش است، بندرهای خاصی درحال شنا کردن برخلاف جریان آب هستند. یک نمونه آن، بندر نیو اورلئان است که نه‌تنها بزرگ‌ترین بندر فعال در فلزات غیرآهنی است بلکه یک پایگاه و انبار بزرگ برای آلومینیوم بورس فلزات لندن نیز می‌باشد.
جنین منصور (Janine Mansour) مدیر بازرگانی، رصد کرده است که در مدت سه ماهه ابتدایی سال جاری بندر نیو اورلئان یک افزایش 130 درصدی نسبت به سال گذشته در واردات آلومینیوم داشته است؛ چیزی که او آن را تا اندازه‌ای به این حقیقت نسبت داده است که اخیرا ظرفیت ذوب حدود 800 هزار تن آلومینیوم از بازار داخلی گرفته شده است. بیشتر این ظرفیت توسط شرکت آلکوآ (Alcoa) گرفته شده است که نه‌تنها واریک (Warrick) کارخانه ذوب خود در اوانزویل (Evansville) در ایندیانا را به‌طور کامل بسته است بلکه کارخانه‌های ذوب اینتالکو و ونتاچی (Intalco and Wenatchee) در واشنگتن و ماسنا وست (Massena West) در نیویورک را نیز از چرخه خارج کرده است. همچنین با وجود روند نزولی اخیر که صنعت خودرو هم گرفتار آن بود، یک افزایش تقاضا برای ورق‎های آلومینیوم روی داد. منصور به آن اشاره‌می‎کند. رک سفورد شرمن (Rexford Sherman) مدیر موسسه تحقیقات اداره امور بنادر امریکا (AAPA) می‎گوید:"نیو اورلئان تنها بندری نیست که افزایش حجم آلومینیوم در آن دیده می‎شود." اشاره او به بندر موبایل (Mobile) در آلباما (Albama) است که محموله‎ای از آلومینیوم وارداتی را دریافت کرده است.
جنین منصور می‎گوید:" مجاورت جغرافیایی ما با انبارها و کارخانه‎های صنایع خودرویی، به‌ویژه آن‎هایی که در بخش‎های جنوبی ایالات‌متحده و مکزیک قرار دارند، به‎دلیل واردات آلومینیوم و فولاد، برای نیو اورلئان نتایج مثبت به‌همراه داشته‎اند." او همچنین توجه‎ها را به این سمت جلب می‎کند که حدود 80 درصد حجم فلزات وارده به نیواورلئان، واردات غیرکانتینری برخی محصولات فولادی مثل کویل، میله‎ها و مفتول‎های فولادی هستند.
علاوه‌بر این‎ها شرمن در مبحث تقویت تجارت محصولات اولیه بخش خودرویی مثل آلومینیوم و فولاد، معتقد است توانمندی در بازار خودرو، سبب افزایش واردات و صادرات خودرو و قطعات آن شده است و توانایی بسیاری از بنادر برای بارگیری مجدد کانتینرهایی که پیش از این و پس از صادرات برخی کالاها مثل غلات، کاغذهای باطله و ضایعات فلزی، خالی به مقصد برمی‎گشتند، بالا رفته است. 

خبرهای دیگری در این زمینه :


نظرات کاربران :

در حال پردازش ...
صرف نظر از پاسخ دهی (ارسال پاسخ برای نظر )
ورود / ثبت نام
درحال بارگذاری ...
درحال پردازش آگهی ...
iranzayeatlogoدرحال پردازش ...

بستنجستجوی پیشرفته آگهی