آخرین وضعیت بازار قراضه در ترکیه و اروپا

آخرین وضعیت بازار قراضه در ترکیه و اروپا

وضعیت بازار قراضه در ترکیه 

در دو هفته گذشته به دلیل بسته شدن معاملات قراضه، میزان قیمت واردات قراضه در ترکیه با افت همراه بود. اما به تدریج با افزایش میزان تقاضا در بازار ترکیه میزان قیمت قراضه افزایشی شد به طوری که قیمت قراضه سنگین کلاس 1 و 2 با خلوص 80-20، 250 دلار هر تن سی ف ار معامله شد.

ترکیه هفته قبل را نیز با افزایش قیمت قراضه شروع کرد. به گزارش متال بولتن این افزایش قیمت قراضه در پی افزایش تولید خودرو و افزایش تقاضای کارخانه های خودروساز برای قراضه به وجود آمد.

به گزارش متال بولتن در این هفته تعداد پیشنهادات خرید به ترکیه افزایش قابل توجهی پیدا کرد. به طوریکه در این مدت هفت محموله به ارزش 195 هزار تن انواع قراضه وارد ترکیه شد.

 اما کارخانه های ترکیه به دلیل تقاضای ضعیف میلگرد اقدام به خرید دوباره قراضه نمی کنند.

از این رو صادرکنندگان آمریکایی با توجه به تقاضای ضعیف میلگرد، حاضر شدند قراضه های خود را حتی زیر قیمت 170 دلار نیز به ترکیه بفروشند.

در اواسط هفته قیمت قراضه سنگین کلاس 1 و 2 با خلوص 80-20 در ترکیه به ثبات نسبی رسید و با روند کاهشی در 18 ماهMay  (می) به قیمت هفته قبل خود – 238 دلار هر تن سی اف ار- بازگشت. در این شرایط انتظار می رود همزمان با عید سعید فطر قیمت قراضه در ترکیه ثابت بماند.

 

وضعیت بازار قراضه در اروپا

در اروپا نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا و قرنطینه خانگی، جمع آوری قراضه به کندی انجام می گیرد. توقف صنعت خودروسازی یکی از دلایل کاهش جمع آوری قراضه خرد شده محسوب می شود. با کاهش نرخ بهره‌برداری، تقاضا برای قراضه همچنان از عرضه فراتر رفته و قیمت داخلی را بالا برده ‌است.

به طور مثال قیمت قراضه در ایتالیا نسبت به ماه آوریل با رشد 11.36 درصد به 260-270 دلار در هر تن رسیده است.

به گزارش متال بولتن این وضعیت حاکم بر اکثر کشورهای اروپایی می باشد.

 

خبرهای دیگری در این زمینه :


نظرات کاربران :

در حال پردازش ...
صرف نظر از پاسخ دهی (ارسال پاسخ برای نظر )
ورود / ثبت نام
درحال بارگذاری ...
درحال پردازش آگهی ...
iranzayeatlogoدرحال پردازش ...

بستنجستجوی پیشرفته آگهی