ایران ضایعات

گزارش تحلیلی قیمت میلگرد و تیرآهن در بازار ایران

تحلیل بازار میلگرد و تیرآهن در سال 99

تحلیل قیمت بازار میلگرد و تیرآهن در بازار ایران

روز سه شنبه دوم اردیبهشت 1399 تالار بورس کالای ایران شاهد عرضه محصولات متنوع فولادی بود که به شرح زیر است:

  • عرضه 33286 تن میلگرد آجدار با میزان تقاضای 92796 تن که با قیمت بازار رقابتی میانگین 5570 تومان با احتساب ارزش افزوده معامله شد.

از آن جایی که میلگرد یکی از مقاطع پرکاربرد در صنایع ساختمانی محسوب می شود، تقاضای آن در فصول ابتدایی سال بیشتر است و لذا میزان تقاضای بالای میلگرد در روز گذشته توجیه پذیر است.

 قیمت میلگرد پس از یک جهش در اواخر بهمن ماه 1398، در اسفند ماه 1398 و فروردین 1399 با کاهش قیمت همراه بوده و با توجه به شیوع ویروس کرونا، وجود تحریم های متعدد در زمینه فولاد و کاهش درآمدهای دولت در سال جهش تولید، پیش بینی می شود با کاهش تقاضای این مقطع فولادی در کشور مواجه باشیم و لازم است جهت ایجاد تقاضای بیشتر و افزایش فروش انواع میلگرد درصدد جست و جوی بازارهای خارجی باشیم.

  • عرضه 7700 تن تیرآهن با میزان تقاضای 38456 که با قیمت بازار رقابتی میانگین 6234 تومان با احتساب ارزش افزوده معامله شد.

با توجه به اینکه قیمت تیرآهن در اسفند ماه سال 1398 متاثر از کاهش قیمت دلار و شمش، روند نزولی داشت اما با توجه به تقاضای بالای آن در معاملات بورس کالای روز گذشته، پیش بینی می شود با افزایش قیمت دلار، قیمت تیرآهن روند صعودی داشته باشد.

  • در معاملات بورس کالای روز گذشته 2500 تن شمش آلومینیوم و 200 تن شمش روی عرضه شد که به دلیل نبود تقاضا، داد و ستدی صورت نگرفت.

 

نظرات کاربران :

در حال پردازش ...
صرف نظر از پاسخ دهی (ارسال پاسخ برای نظر )