ایران ضایعات

از سرگیری مجدد روابط سیاسی و اقتصادی ایران و عربستان 

از سرگیری مجدد روابط سیاسی و اقتصادی ایران و عربستان 

ایران و عربستان در روز های اخير، توافقاتی انجام داده اند که روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد. حوزه معدن و صنایع معدنی تا حد زیادی تحت الشعاع این موضوع قرار خواهد گرفت. 

گفتنی است که در سال ۱۳۹۴ که روابط دو کشور قطع گردید، حدود هشتاد و سه میلیون دلار از محصولات معدنی و صنایع معدنی ایران به عربستان صادر شد. در حال حاضر با توجه به توافقاتی که صورت گرفته است و با توجه به افزایش تقاضا در عربستان و همچنین رشد پتانسیل صادراتی کشور، پیش بینی می شود سال آینده، افزایش قابل توجهی در صادرات این بخش اتفاق افتد. تحلیل گران افزایش صد و پنجاه تا دویست میلیون دلاری را پیش بینی می کنند.

به این ترتیب انتطار می رود محصولاتی همچون بریکت آهن اسفنجی، فولاد، روی، سیمان و سنگ های ساختمانی در فهرست صادرات ایران به عربستان قرار گیرند. 

  باید بیان کرد در سال ۱۴۰۱ بیشترین سهم در سبد صادراتی کشور به عربستان متعلق به زنجیره فولاد بوده است. به عبارتی روابط تجاری دو کشور پیش از روابط سیاسی برقرار شده است. 

نظرات کاربران :

در حال پردازش ...
صرف نظر از پاسخ دهی (ارسال پاسخ برای نظر )
 • ۲۳ اسفند ۰۱
  مجتبی برم :
  اقا هر کاری میکنند درست ولی حواسشون به ملت باشه که مردم به معنای واقعی دارن له میشن خط فقر اومده سی میلیون به خدا من از ساعت هشت صبح تا یازده شب دارم جون میکنم بازم دارم درجا میزنم
  پاسخ
 • ۲۴ اسفند ۰۱
  حمید رمضانی :
  هیچی درست نشد 36سال که من دیدم همش حسرت بود من که فکر نمیکنم هیچ وقت بتنون درست کنند
  پاسخ
 • ۲۷ اسفند ۰۱
  رضا احمدی :
  سودش تو جیب ده الی بیست نفر میره اونم میبرن خارج ایران خرج میکنن
  پاسخ
 • ۲۷ اسفند ۰۱
  مهدی روستا :
  سودش فقط مال چین هست
  پاسخ
 • ۸ فروردین ۰۲
  گروه صنعتي پلیمر :
  منتظر هستيم
  پاسخ
 • ۸ فروردین ۰۲
  گروه صنعتي پلیمر :
  به نظر من بهتر میشه
  پاسخ