فولادسازان برنامه مصرف قراضه ارائه دهند

فولادسازان برنامه مصرف قراضه ارائه دهند

فولادسازان برنامه مصرف قراضه ارائه دهند : حمیدرضا ملکی، نایب رئیس اتحادیه صنایع بازیافت ایران به خبرنگار چیلان گفت: یکی از مشکلات اصلی صنعت قراضه نبود اطلاعات مستند و کافی است و اطلاعات نیز باید توسط مصرف کنندگان که همان واحدهای فولادی هستند ارائه شود اما متاسفانه فولادسازان برنامه ای برای مصرف سالیانه خود نداشته یا ارائه نمی دهند. وی درباره کیفیت قراضه تحویلی به فولادسازان هم گفت: کیفیت قراضه نیز از آن دست موضوعاتی است که راهکار ارتقا کیفیت آن باید توسط فولادسازان به واحدهای بازیافت داده شود. مصرف کنندگان الگوی مصرف و روش خرید خود را اصلاح کنند.

ملکی با بیان اینکه روش و الگوی خرید قراضه از سوی فولادسازان اشتباه است گفت: مصرف کنندگان بدون توجه به سایت فرآوری قراضه ، قراضه را به طور مستقیم خریداری می کنند. در حالی که بهترین روش خرید در بین فولادی ها متعلق به فولاد مبارکه است که با ایجاد سایت های فرآوری اقدام به خرید قراضه می کند. وی با تصریح این نکته که معیاری برای کنترل کیفیت قراضه وجود ندارد، اظهار داشت: با توجه به گردش بالای صنعت قراضه، ممکن است بارهای ناخالص در اثر قصور و کوتاهی وارد کارخانه شود که انجمن تازه تاسیس بازیافت قراضه آمادگی دارد تا از طریق کارشناسان و تجهیزات جدیدی که وارد این عرصه شده در این راستا فولادسازان را همراهی کند. بسیاری از واحدهای بازیافت قراضه تعطیل شده اند. نایب رئیس اتحادیه صنایع بازیافت در ادامه به موضوع عدم حمایت های لازم از صنعت بازیافت پرداخت و اظهار داشت: در چند سال اخیر به دلیل عدم حمایت فولادسازان و عدم حمایت های قانونی توسط دولت و مجلس، متاسفانه بسیاری از واحدهای بازیافت قراضه رو به تعطیلی رفته اند و این در حالی است که نقش قراضه در بخش فولادسازی از لحاظ کاهش انرژی، محیط زیست و کیفیت فولاد تولیدی قابل قبول و قابل توجه است. وی در پاسخ به این سوال که برخی کارشناسان صنعت فولاد معتقدند شروع مشکلات مالیاتی فولادسازان از قراضه است، گفت: برای دریافت مالیات، زیرساخت ها باید توسط دولت و سازمان امور مالیاتی فراهم شود.

درحالی که در شرایط فعلی، بدون آماده کردن زیرساخت ها می خواهیم مالیات اخذ کنیم. قانون هزینه هایی را برای آموزش پیش بینی کرده درحالی که این موضوع رعایت نمی شود. می توان با سیستم های آموزشی و برنامه های نظام مند و مدون مالیات اخذ کرد. ما چرا با وجود آنکه در برخی کشورها برای حمایت از صنعت بازیافت، قانون های تشویقی وجود دارد در ایران نه تنها یک بار بلکه چندین بار از حوزه قراضه مالیات اخذ می شود؟ چرا موارد قانونی موجود در مدیریت پسماند نظیر تخصیص 0.5 درصد از تولید و واردات صنایع به صندوق محیط زیست و درنتیجه کمک به فعالان حوزه بازیافت رعایت نمی شود و حتی صندوق مذکور مطابق قانون تشکیل نشده است؟ ملکی با بیان این نکته که سازمان امور مالیاتی هنوز نمی داند بر روی هر کیلو قراضه چقدر مالیات باید وضع کند گفت: اختلاف بین کارشناسان درباره تعیین میزان مالیات نیز معضل دیگری است اما اگر اخذ مالیات از حوزه بازیافت قانونمند شده و در کنار آن زیرساخت ها فراهم شود، آمادگی از سوی فعالان این حوزه برای پرداخت مالیات وجود دارد.

نظرات کاربران :

در حال پردازش ...
صرف نظر از پاسخ دهی (ارسال پاسخ برای نظر )
ورود / ثبت نام
درحال بارگذاری ...
درحال پردازش آگهی ...
iranzayeatlogoدرحال پردازش ...

بستنجستجوی پیشرفته آگهی