کاغذ باطله ماده اولیه تولید کاغذ در شهرستان مبارکه

کاغذ باطله ماده اولیه تولید کاغذ در شهرستان مبارکه

کارخانه کاغذ سازی مبارکه یکی از واحدهای صنعتی تولید کاغذ در استان اصفهان بوده که با استفاده از کاغذهای باطله به عنوان ماده اولیه و بازیافت آن ها به تولید کاغذ مناسب کارتن سازی و مقواسازی می پردازد.

ویکتوریا شیدایی مدیرعامل کارخانه تولید کاغذ فولاد مبارکه در خصوص فعالیت کارخانه افزود: یکی از نیازهای مبرم کشور تولید کاغذ فلوتینگ است. این کاغذ در صنعت کارتن سازی و جهت افزایش مقاومت کارتن در برابر ضربه مورد استفاده قرار گرفته و یکی از پرمصرف ترین کاغذ بسته بندی محسوب می شود. براساس برآوردهای صورت گرفته سالانه واحدهای تولیدی کارتن در  ایران به حدود 500 هزارتن کاغذ فلوتینگ احتیاج دارند. شیدایی افزود با بهره برداری از طرح توسعه واحد فلوتینگ کارخانه مبارکه می توان سالانه به تولید 50 هزار تن کاغذ فلوتینگ پرداخته و بخشی از نیاز کشور را تامین نمود. 

 

 

 

داود قربانی مدیر تولید این کارخانه افزود: عمده ماده اولیه مصرفی در این کارخانه استفاده از ضایعات کاغذ و کارتن بوده که پس از جمع آوری و طی کردن مراحل تصفیه و پالایش به صورت خمیر کاغذ مرغوب در تولیدات کارخانه مورد استفاده قرار می گیرد. وی افزود استفاده از کاغذ باطله علاوه بر صرفه جویی و بی نیازی از واردات خمیرکاغذ، به حفظ پاکیزگی محیط زیست نیز کمک شایانی می کند.

مدیر فروش این کارخانه در رابطه با کیفیت محصولات تولیدی اذعان داشت: محصولات تولیدی این واحد از استانداردهای کیفی ملی و جهانی برخوردار بوده و کیفیت آن با نمونه های مشابه خارجی برابری می کند با این تفاوت که محصول تولیدی حدود 35 درصد ارزان تر از مشابه خارجی آن برای مصرف کننده تمام می شود.

لازم به ذکر است در تمام مراحل تولید کاغذ از تمیز کردن کاغذ باطله گرفته تا تولید خمیرکاغذ، آب جز جدایی ناپذیری این فرایندها به شمار می رود و در این صنعت آب فراوانی استفاده می شد. لذا استفاده از روش های مناسب که بتواند آب را صرفه جویی نماید امری ضروری تلقی می شود. در این خصوص مدیر کنترل کیفیت کارخانه افزود: برای تولید 100 تن کاغذ در روز به حدود 1000 مترمکعب آب نیاز است. با مشورت از افراد اهل فن و به کار گیری تکنولوژی روز دنیا این واحد تولیدی توانسته برای تولید 100 تن کاغذ میزان مصرف آب را به 50 تا 100 متر مکعب کاهش دهد. این کاهش میزان آب بر روی کیفیت تولیدی محصول نهایی هیچ تاثیری نداشته و کماکان مشتری ها از کیفیت کاغذ تولیدی رضایت دارند.

در پایان حقیقی رئیس اداره صمت شهرستان مبارکه افزود: در حال حاضر حدود 85 نفر نیروی انسانی در سه شیفت کاری در این واحد تولیدی مشغول به فعالیت هستند و براساس پیش بینی ها و برنامه ریزی صورت گرفته قرار است تا پایان سال که سال جهش تولید نام گرفته ظرفیت تولید این واحد 30 درصد افزایش یابد که می تواند در تولید کاغذ از کاغذ باطله پیشگام دیگر کارخانه های کاغذسازی کشور باشد.

خبرهای دیگری در این زمینه :


نظرات کاربران :

در حال پردازش ...
صرف نظر از پاسخ دهی (ارسال پاسخ برای نظر )
  • ۲۰ فروردین ۰۰
    عطا روشن :
    سلام 15 تن کتاب و کاغذهای باطله دارم شهرستان ابادان هستم در صورت نیار تماس بگیرید
    پاسخ
ورود / ثبت نام
درحال بارگذاری ...
درحال پردازش آگهی ...
iranzayeatlogoدرحال پردازش ...

بستنجستجوی پیشرفته آگهی