ایران ضایعات

خرید و فروش ایرانیت دست دوم

خرید و فروش ایـرانیــت دست دوم

ایرانیت چیست؟

ایرانیت ها در واقع صفحاتی موج دار هستند که به منظور پوشش دهی سقف مورد استفاده قرار می گیرند. این محصولات می توانند از جنس های مختلفی تولید شوند. گاهاً ممکن است به هر دلیلی، آنها را تعویض نموده و به عنوان دور ریز کنار گذاشته شوند. البته مرور زمان و تنش های دمایی مختلف نیز می تواند ساختار آنها را با آسیب های مختلف مواجه سازد. به این ترتیب ایرانیت دست دوم ممکن است، در رنج متنوعی از کیفیت ها دیده شود. در این مطلب سعی بر این است که ضمن اشاره کلی به کاربرد ها و ویژگی های آن، به اهمیت ایرانیت دست دوم نیز اشاره نماییم.

انواع ایرانیت دست دوم

ایرانیت های ضایعاتی را می توان به دو دسته کلی تقسیم نمود:

  • ایرانیت دست دوم فایبر گلاس
  • ایرانیت دست دوم پنکوسیم

تفاوت ایرانیت دست دوم فایبر گلاس و پنکوسیم

ایرانیت های ساخته شده از جنس فایبر گلاس از تنوع بالایی در طرح و رنگ برخوردار هستند. متراژهای متفاوتی از آنها به صورت رولی یا صفحه ای عرضه می گردد. زیبایی محصصر به فرد این صفحات منجر شده تا در دکوراسیون های داخلی نیز جلب توجه کرده و نظر طراحان داخلی را معطوف خود سازند.

در ساختار ایرانیت های فایبر گلاس از پلیمر های مقاوم کننده استفاده می شود تا سختی آنها ارتقا یابد. ایرانیت دست دوم پنکوسیم در مقایسه با نوع قبلی از ترکیبات اولیه متفاوتی برخوردار است. سیمان و پنبه در تولید آن استفاده می گردد. از این رو ویژگی ها و خواص آنها هم با فایبر گلاس یکسان نخواهد بود. به عنوان مثال، وزن آن بیشتر است. همچنین هیج نوع انعطاف پذیری ندارد. در نتیجه حالت شکنندگی دارد. از نظر ظاهری هم به صورت موجی، هم صاف و لوله ای دیده می شود.

از نظر مقاومتی نیز نوع پنکوسیم در مرتبه بالاتری قرار داشته و به همین دلیل، برای برای فضای خارجی ساختمان کاربرد دارد. از دیگر تفاوت های این دو نوع ایرانیت دست دوم می توان به نحوه اتصال آنها به یکدیگر اشاره نمود. نوع فایبر گلاس آنها به کمک چسب اپوکسی و ایرانیت های پنکوسیم توسط پیچ و مهره به هم متصل می گردند.

کاربرد ایرانیت دست دوم

ایرانیت های دست دوم در صورتی که آسیب های زیادی در سطحشان وجود داشته باشد، مستقیما برای کارخانه بازیافت ارسال می شوند. اما در صورت عدم مشکل خاص می توان از آنها بر حسب نوع و جنسشان برای پوشش دهی سقف اماکن مختلف به ویژه انبار ها، دامداری ها، مرغداری ها، سرویس های بهداشتی و ... از آنها استفاده نمود.

همچنین به عنوان عایق حرارت و سرما نیز کارایی دارند. نوع لوله ای آنها در شبکه های انتقال آب و گاز در فضا های غیر سرپوشیده مورد استفاده قرار می گیرند. در پوشش دهی دیوار ها نیز قابلیت کاربرد دارند.

اهمیت استفاده از ایرانیت دست دوم

با استفاده از ایرانیت های دست دوم می توان هزینه ها را کاهش داد. از طرفی با توجه به جنس آنها و عدم قابلیت تجدید پذیریري، می توان از بروز مخاطرات زیست محیطی مختلف جلوگیری کرد. از طرفی میزان مصرف مواد اولیه کاهش می یابد.

قیمت ایرانیت دست دوم

قیمت ایرانیت دست دوم به فاکتور های مختلفی بستگی دارد. محصولاتی که برای ارسال به کارخانه ضایعات مناسب هستند، قیمت کمتری خواهند داشت. میزان کیفیت آها با هزینه خریدشان ارتباط مستقیمی دارد. البته نحوه خرید محصول نیز از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. بسته به اینکه دلالان تا چه حد در قیمت گذاری آن ها نقش دارند، ممکن است قیمت های بسیار متفاوتی اعلام شود.

سایت ایران ضایعات، به عنوان مرجع رسمی قیمت گذاری این محصولات، سعی بر گردآوری بنگاه های مختلف نموده که کلیه آنها را در قسمت قیمت روز سایت می توان دید به این ترتیب یک بازار آنلاین برای عموم خریداران و فروشندگان فراهم خواهد شد.

نظرات کاربران :

در حال پردازش ...
صرف نظر از پاسخ دهی (ارسال پاسخ برای نظر )