ایران ضایعات

تأمین سوخت خودرو ها به کمک آلومینیوم 

تأمین سوخت خودرو ها به کمک آلومینیوم 

پژوهشگران دانشگاه آلاباما آمریکا موفق به کشف یک  منبع جدید براي تامين سوخت خودروها شده اند. نتایج تحقیقات این پژوهشگران نشان می‌دهد که آلومینیوم می تواند به جای هیدروژن و برق در تأمین سوخت خودروها استفاده می شود. بر اساس این پژوهش، این سوخت در آینده ای نه چندان امکان استفاده از چنین سوختی وجود دارد. 

سوخت کشف شده در واقع ترکیب آلومینیوم و نیکل بوده که انرژی تولیدی آن تا پنج درصد ارزانتر از هیدروژن بوده و در موتور خودرو ها، توربین های گازی و  جایگاه های سوخت حرارتی قابل استفاده می باشد. همچنین می توان از آن در دستگاه هایی که با حرارت بسیار بالا کار می کنند، استفاده نمود.‌ البته مهمترین کاربرد آن، در نسل جدید خودروهایی است که می توانند جایگزین خودروهای برقی و هیدروژنی شوند. این خودرو ها،  موتوری از جنس آلومینیوم دارند. در صورت تحقق چنین امری، هم بازار خودرو و هم بازار فلزات پایه از جمله آلومینیوم تحت تأثیر قرار خواهد گرفت‌.

 

 

نظرات کاربران :

در حال پردازش ...
صرف نظر از پاسخ دهی (ارسال پاسخ برای نظر )
 • ۱۳ تیر ۰۳
  مصطفی سلیمانی :
  باسلام وعرض ادب نباید تعجب کرد که درآینده نچندان دور روزی از خواب بیدارشویم وببینیم قالیچه ای پرنده به همان صورت که دررمانها وداستانها خوانده ایم اختراع شده که از انرژی های ترکیبی آب .باد .هوا .نورخوشید همزمان استفاده میکند.
  پاسخ
 • ۱۹ تیر ۰۳
  آیت سعیدیانی :
  انسان مدرن احتیاج به مغز های متفکر دارد خسته شدیم از این نسل بی برنامه
  پاسخ