مقالات ایران ضایعات

انواع و نحوه تولید کنسانتره مس

کنسانتره مس چیست؟

کنسانتره مس در واقع ماده اولیه در کارخانه های تولید مس است. در واقع سنگ های معدنی مس با درجه خلوص مختلف را کنسانتره مس می گویند. این ماده معدنی می تواند هم به صورت اکسید مس و هم به صورت سولفید مس باشد. البته سولفید مس در مقایسه با اکسید مس، فراوانی کمتری دارد.

تفاوت کنسانتره اکسید مس با کنسانتره سولفید مس

همان طور که گفته شد کنسانتره اکسید مس، فراوان تر از کنسانتره سولفید مس بوده؛ اما با این حال میزان مس موجود در کنسانتره سولفید مس بیشتر از اکسید مس می باشد. خواص شیمیایی متفاوت این دو گروه، سبب شده فرآوری و استحصال آن ها هم متفاوت است. هیدرومتالورژی و پیرومتالورژی دو فرآیندی است که برای این منظور به کار برده می شود. از نظر هزینه فرآوری هم سولفید مس، رتبه بالاتری دارد اما به خاطر دارا بودن مقادیر بیشتری از مس، صرفه اقتصادی دارد.

ترکیبات کنسانتره مس چیست؟

ترکیبات کنسانتره مس عموماً شامل مس، آهن و گوگرد می باشد که سهم مس معمولاً سی درصد است و مابقی آن را آهن و گوگرد تشکیل می دهند.

نحوه تولید کنسانتره مس

سنگ معدنی مس را توسط تجهیزات ویژه، به قطعات کوچکتر تبدیل نموده و آنها را آسیاب می کنند. مواد آسیاب شده در ترکیب با مواد شیمیایی محصوص و آب، در سلول های تغلیط تحت دمش هوا قرار می دهند. این امر باعث می شود تا کفی تشکیل شود و ترکیبات مس را به سطح آورد که در واقع همان کنسانتره مس است. عمدتاً درصد خلوص آن هم بالای بیست درصد خواهد بود. در تولید کنسانتره‌ سولفید مس از روش های حرارتی استفاده می ‌شود.

نحوه تولید مس از کنسانتره مس

با تبدیل سنگ معدن به کنسانتره، این مواد معدنی فرآوری شده در کارخانجات ذوب مس برای تولید مس مورد استفاده قرار می گیرند. فرآیند های متعددی جهت خالص سازی هر چه بیشتر آن صورت می گیرد تا مس به دست آید. کاتد مس با عیار بالا از جمله محصولات این کارخانه ها می باشد.

جایگاه ایران در زمینه تولید کنسانتره مس

ایران دارای معادن مس ارزشمندی است و به همین دلیل در تولید کنسانتره آن هم جایگاهی مناسبی داد. هر چند که پتانسیل برای پیشرفت بیشتر نیز مهیا می باشد. شرکت ملی صنایع مس ایران یکی از شرکت های بزذگ و مطرح در این زمینه می باشد. مجتمع مس شهر بابک در استان کرمان و همچنین مجتمع مس سونگون در استان آذربایجان شرقی هم در این لیست قرار دارند.

خرید و فروش کنسانتره مس

 خرید و فروش کنسانتره مس بدون واسطه و به صورت مسقیم در سایت ایران ضایعات امکان پذیر می باشد. کلیه خریداران و فروشندگان می توانند آگهی خرید یا فروش خود را در سایت ثبت نموده و با قیمت مناسب بار مورد نظر خود را خریداری کنند و یا به فروش برسانند. برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس www.iranzayeat.com مراجعه نمایید.

نسرین دلاور
5 روز پیش
اسقاط کشتی، صنعتی کثیف اما سود آور

مقدمه

کشتی های اسقاطی، یکی از مهم ترین تامین کننده های کارخانجات بازیافت در جهان به شمار می آیند. منظور از اسقاط کشتی، تخریب و همچنین جدا نمودن قطعات محتلف و تجهیزات آن می باشد که می تواند شامل طیف وسیعی از ضایعات باشد. یکی از اصطلاحات رایج در صنعت اسقاط و اوراق کشتی ها، اسکراب است که در واقع شامل فعالیت هاییست که برای تراشیدن بدنه کشتى و اسقاط آن انجام می شود.

انواع کشتی های اسقاطی

کشتی های اسقاطی می توانند شامل انواع کشتی ‌های اقیانوس ‌پیما، شناور ها، بارج ها، قایق ها  و .. باشد. کشتی های باری و اقیانوس پیما بعد از بیست تا سی سال فعالیت، باید اسقاط شوند. شناورهای فایبرگلاس هم با طول عمری تقریباً سی تا چهل سال از رده خارج می شوند. اما قایق های تفریحی که از جنس فولاد ساخته می شوند می توانند حتی تا یک قرن قابلیت استفاده داشته باشند. البته ممکن است حوادثی مانند آتش سوزی، غرق شدن در اثر طوفان یا حوادث دیگر و همچنین برخورد با موانع نیز سبب شود که کشتی قبل از اینکه طول عمر مفیدش به اتمام برسد، اوراق گردد.

سود دهی اسقاط کشتی

تقریباً 90 تا 95 درصد وزن کشتی ‌ها قابل بازیافت هستند. ضایعات آهن و فولاد بالاترین درصد کشتی های اوراقی را تشکیل می دهند. این ضایعات می تواند خوراک کارخانجات تولید فولاد قرار گیرد. همچنین ضایعات پلاستیکی، ضایعات چوب و تخته، کاغذ و کارتن، منسوجانی مانند روکش مبلمان نیز در آن یافت می شود که همگی می توانند با بازیافت، وارد چرخه تولید مجدد شوند. البته با توجه به گستردگی حجم و وزن کشتی، طبیعتاً آلاینده های آن نیز بالا می باشد. آلاینده ها می تواند شامل مواد نفتی، آزبست، دی‌اکسین ‌ها و ... باشد که هم برای محیط زیست و هم برای انسان، خطر آفرین هستند. به همیت خاطر عنوان صنعت کثیف را به آن می دهند.

تاریخچه بازیافت کشتی های اسقاطی در ایران

هر چند که ایران همیشه از کشتی های مختلف، برای اهداف متعدد استفاده می کرده و همواره تعداد زیادی کشتی از رده خارج شده داشته، اما در زمینه اسقاط و بازیافت آنها سابقه زیادی ندارد. در واقع از این فرصت، به نحو احسنت استفاده نمی شود. در حال حاضر نیز واحدهایی به صورت غیر رسمی این فعالیت را انجام می دهند. سایت ایران ضایعات، مرجع رسمی خرید و فروش ضایعات در کشور، می تواند بستری برای خریداران و فروشندگان این دسته از ضایعات باشد و متقاضیان می توانند آگهی های خرید و فروش خود را به صورت رایگان در سایت ثبت کنند.

سود دهی بازیافت کشتی های اسقاطی

سوددهی بازیافت کشتی های اسقاطی می تواند فرصتی برای افزایش تمایل سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این حوزه باشد. از طرفی به اشتغالزایی هم کمک می کند و می تواند فرصتی برای جذب افراد مختلف به صورت مستقیم و غیر مستقیم در این صنعت باشد. دولت نیز تمایل بیشتری برای بازیافت کشتی ها دارد تا از صرف هزینه های زیاد برای نگهداری و تعمیر جلوگیری کند.

نسرین دلاور
1400/04/14
تفاوت پلاتین پزشکی و صنعتی

مقدمه

پلاتین پزشکی یکی از تجهیزات پر کاربرد در صنعت پزشکی است که به منظور ترمیم استخوان های آسیب دیده و شکسته مورد استفاده قرار می گیرد. افرادی که در سایت ایران ضایعات فعالیت دارند، روزانه با تعداد زیادی آگهی خرید و فروش پلاتین پزشکی مواجه می شوند. اما گاهاً در رابطه با قیمت آن با ابهاماتی رو به رو می شوند که لازم می دانیم مواردی را یادآوری نمائیم.

پلاتین صنعتی چیست؟

پلاتین صعتی در اصل همان فلز گرانبهائی است که در حال حاضر هر اونس آن حدود 1070 دلار یعنی با احتساب دلار نیمایی تقریباً بیش از بیست و سه میلیون تومان می باشد. این فلز گرانبها با خواص چکش خواری و مفتول پذیری در تولید سیم های فلزی، جواهرات، ظروف آزمایشگاهی، اتصالات الکتریکی، تجهیزات مربوط به عناصر حرارتی ترموکوپل دار و دستگاه های مقاوم نسبت به زنگ زدگی و خوردگی استفاده می شود. کوره های الکتریکی، موشک ها، کاتالیست خودرو ها، کشتی ها، موج شکن های فولادی نیز از این فلز بهره می برند. 

جنس پلاتین پزشکی

اما جنس پلاتین پزشکی چیست و چه تفاوتی با پلاتین صنعتی دارد؟ پلاتین پزشکی در اصل یک نوع فولاد ضد زنگ یا همان استنلس استیل است که استحکام بالایی و ماشین کاری آسانی دارد. طبیعتاً فولاد در مقایسه با پلاتین از قیمت بسیار پایین تری برخوردار است و به همین خاطر قیمت پلاتین پزشکی دست دوم بر خلاف تصور عموم افراد، پایین می باشد. بنابراین پلاتین پزشکی دست دوم به قیمت پلاتین صنعتی خریداری نمی شود و این نکته باید در خرید و فروش ها مد نظر گرفته شود.

نسرین دلاور
1400/04/10
بازیافت پلی استایرن به چه شکلی انجام می شود؟

پلی استایرن چیست؟

یکی از پر کاربردترین نوع پلاستیک ها، پلی استایرن می باشد که در تولید وسایلی از جمله ظروف یک بار مصرف و برخی از بسته بندی های مواد غذایی و همچنین CD و DVD مورد استفاده قرار می گیرد. گاهاً این دسته از پلیمر ها با نام استایروفوم هم عنوان می شوند. در حالی که استایروفوم نوعی عایق آبی رنگ است. تنوع در بین پلی استایرن ها زیاد بوده ولی یک ویژگی مشترک در بین آنها وجود دارد و آن باریافت پذیری سخت آن ها می باشد.

انواع پلی استایرن

پلی استایرن ها معمولاً سه نوع هستند: پلی استایرن معمولی، انبساطی و مقاوم. نوع معمولی که در کشور ما کریستال و در بازار های جهانی، GPPS شناخته می شود، به عنوان عایق گرما مورد استفاده قرار می گیرد. خاصیت دی الکتریک هم دارد و برای تولید ظروف یکبار مصرف، عایق بدنه یخچال، تلویزیون و رادیو به کار می رود.

نوع انبساطی آن که دارای یک عامل فوم کننده می باشد، در واقع یونولیت است. عمده ترین کاربرد پلی استایرن مربوط به همین نوع می باشد و بازیافت آن هم بیشتر از سایر پلی استایرن ها است. پلی استایرن مقاوم دسته ای دیگر از مواد پلیمری هستند که برای تولید ظروف پلاستیکی به کار می روند.

روشهای مختلف بازیافت پلی استایرن

نرخ بازیافت پلی استایرن طبق اعلام اتحادیه بازیافت بسته بندی های فومی، دوازده درصد است که البته این رقم، ضایعات ناشی از تولید آن را که بلافاصله وارد چرخه ی تولید می شوند، هم در برمی گیرد. افرادی که در این حوزه فعالیت دارند به خوبی می دانند تولید محصولات پلی استایرنی جدید از مواد اولیه راحت تر از تولید آنها به شیوه بازیافت می باشد. یعنی ساده ترین راه بازیافت، استفاده مجدد از آنها است که برای اقلامی مانند ظروف یکبار مصرف، امکان پذیر نیست. روش های بازیافت پلی استایرن مختلف بوده که عمده ترین آنها شامل بازیافت فیزیکی، بازیافت شیمیایی، بازیافت کاتالیستی و تبدیل آنها به گرما می باشند.

در بازیافت مکانیکی پس از انتقال ضایعات به کارخانه و جدا سازی آلاینده ها و مواد اضافی، آنها را به طور کامل شست و شو می دهند. بعد از آن نوبت به آسیاب ضایعات شسته شده می رسد تا ضایعات به کرک تبدیل گردند. در ادامه آنها را ذوب و درون قالبی با سوراخ های ریز می ریزند. این قالب که در واقع گرانول ساز است ضایعات ذوب شده را به صورت رشته های بلند درآورده و به کمک آب خنک نموده و با برش آنها، گلوله های پلیمری به نام گرانول تولید می کند. در واقع گرانول ها به عنوان مواد اولیه در واحدهای تولیدی محصولات مختلف به ویژه عایق های ساختمانی، وسایل بازی، آفتابگیر ها و .... مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی از نکات جالب توجه در بازیافت پلی استایرن این است که ضایعاتی که از نظر وزنی سبک هستند اما حجیم بوده و نیاز به فضای بیشتری دارند، منجر به افزایش هزینه های حمل و نقل می شوند که این امر مقرون به صرفه نیست. به همین خاطر با فشرده سازی آنها این مشکل را حل نموده اند. عموماً از محلولی طبیعی به نام لیمونن استفاده می کنند که سبب می شود پلی استایرن ها، تا حدود 95 درصد حجم خود را از دست دهند. یک روش دیگر، تبدیلشان به آجرهای متراکم است. با سوزاندن آنها در کوره های زباله سوزی شهری بخار آب و دی اکسید تولید می شود و می تواند به عنوان سوخت برای تبدیل زباله به انرژی به کار رود. این فرآیند در واقع بازیافت گرمایی نامیده می شود.

نسرین دلاور
1400/02/11
آشنایی با لوله های مانیسمان

معرفی اجمالی لوله های مانیسمان

لوله های مانیسمان، دسته ای از لوله ها هستند که بدون درز بوده و فرآیند تولید آنها با سایر لوله ها متفاوت می باشد. این لوله های مستحکم اصولاً در 4 رده تولید می شوند: لوله های مانیسمان سبک، لوله های 40، 80 و 160 که به ترتیب ذکر شده ضخامتشان افزایش می یابد. این ویژگی به اختلاف قیمتی آنها نیز منجر می شود. 

تاریخچه تولید لوله های مانیسمان

لوله های مانیسمان برای اولین بار در سال 1886 میلادی توسط دو برادر به همین نام طراحی و تولید شدند. در واقع این دو برادر آلمانی نام خود را برای اکتشافشان انتخاب کردند. در سه سال بعدی کارخانه های متعددی در این خصوص در شهر آلمان راه اندازی شد. این روال تا سال 1890 ادامه پیدا کرد اما پاره ای از مشکلات، کارخانه ها را به تعطیلی کشاند تا اینکه در سال 1999 سهام این شرکت توسط شرکت دیگری خریداری شد و مجدداً تولید این لوله ها از سر گرفته شد.   

ویژگی های لوله های مانیسمان

لوله های بدون درز معمولاً به کمک فولاد ساده کم کربن ساخته می شوند. بدنه یکدست آنها نیاز به هیچ گونه جوشکاری ندارد. استحکام بالا هم از شاخصه های این لوله ها به شمار می رود.

لوله های مانیسمان چه کاربردهایی دارند؟

لوله‌های مانیسمان به خاطر برخورداری از ویژگی های منحصر به فرد کاربردهای مختلفی دارند. استفاده از آنها در خطوط فشار قوی از جمله این کاربرد ها می باشد. همچنین در صنایع غذایی و دارویی نیز از نوع استیل آنها استفاده می شود. همچنین به منظور انتقال نفت و گاز کارایی دارند. علاوه بر این، در خطوط هیدرولیک هم به کار برده می شوند.  

نحوه تولید لوله های مانیسمان

برای تولید لوله های مانیسمان می بایست شمش فولادی به کار برد. به نحوی که با برش شمش ها آن ها را درون کوره ‌های قوسی هدایت می کنند تا به مرحله سرخ شدن برسند. در مرحله بعد، یک دستگاه به نام الانگیتور سطح آنها را گرد می کند و سپس دستگاه دیگری به داخل شمش های سرخ شده وارد و فضای داخلی آنها را سوراخ می کند. در مرحله بعد، سنبه به داخل شمش هدایت می گردد. در حین تولید لوله های بدون درز، دقت می کنند تا تاب های ایجاد شده در طول لوله گرفته شود. ابتدا و انتهای لوله را هم می گیرند تا حالت گرد به خود بگیرد. بعد از آن نوبت به مرحله کشش لوله می رسد. در این مرحله لوله ها را تحت کشش قرار می دهند. این کشش می تواند برای لوله های مختلف، متفاوت باشد. معمولا تا 24 متر این کشش صورت می گیرد.

با طی شدن مرحل فوق، عملیات خنک سازی لوله ها به کمک آب انجام می شود و نوبت به برش آنها بر اساس نیاز و تقاضای بازار می رسد. روی این لوله ها همانند سایر لوله ها قبل از ارسال به بازار تست های مختلفی به ویژه تست فشار، کشش، خوردگی و سختی انجام می شود تا لوله هایی که به هر دلیل معیوب هستند جدا گردند.

نسرین دلاور
1400/01/30
آشنایی با مولیبدن و کاربرد های آن

مقدمه

مولیبدن یکی از عناصر پر کاربرد در صنعت می باشد. در رابطه با این عنصر و کاربرد های آن در ادامه مطالبی ارائه می شود. آن را تا انتها دنبال نمائید.

مولیبدن چیست؟

مولیبدن، یکی از عناصر جدول تناوبی است که با نماد MO نشان داده می شود. عدد اتمی آن 42 می باشد. این عنصر در طبیعت یافت نمی شود و به شکل کانی مولیبدنیت در برخی رگه های سنگی کوارتز قابل جست و جو است. این فلز استراتژیک معمولاً با مس همراه بوده و به همین خاطر جزو محصولات جانبی مجتمع‌های مس عنوان می شود.

تاریخچه مولیبدن

مولیبدن، برای اولین بار در سال 1778 توسط یکی از دانشمندان سوئدی کشف شد. این اکتشاف تا سالها صرفاً در حد آزمایشگاهی باقی ماند. در جنگ جهانی اول نیز برای تولید فولاد های مقاوم نسبت به حرارت، در موتور هواپیماها و همچنین زره پوش ها از آن استفاده شد. قرن نوزدهم میلادی، مهم ترین معدن مولیبدن در کشور نروژ شناسایی شد. معادن دیگری نیز در سال های بعد کشف و مورد بهره برداری قرار گرفت. ایالت متحده آمریکا نیز در این زمینه، پیشرفت های زیادی را تجربه کرد و توانست نود درصد از مولیبدن مورد نیاز در سراسر جهان را تامین نماید. شیلی و مکزیک هم جزو کشورهای پیشرو در تولید آن به شمار می رفتند. در حال حاضر، کشور های چین، آمریکا، کانادا، روسیه و ارمنستان جزو بزرگ ترین تولید کنندگان آن هستند.

ویژگی های مولیبدن

یکی از بارزترین ویژگی های مولیبدن، همان طور که در ابتدای مطالب اشاره شد، این است که در طبیعت یافت نمی شود و برای دستیابی به آن باید رگه های سنگی کوارتز را استخراج کرد. استحکام بالا نیز از دیگر ویژگی های آن محسوب می شود. چقرمگی بالایی هم دارد. همچنین مقاومت در برابر خوردگی در مورد آن گزارش شده است.

کاربرد های مولیبدن

مولیبدن به واسطه ویژگی های منحصر به فردی که دارد از کاربرد های متنوعی برخوردار است:

استفاده در صنعت فولاد سازی و ریخته گری را باید از اهم کاربردهای این عنصر عنوان کرد. برای ساخت چدن هم مورد استفاده قرار می گیرد. برخی تجهیزات نظامی، همچنین سیستم های لوله کشی در پالایشگاه ها نیز به آن نیاز دارند. در ساخت و تولید ابزاری که برای سوراخکاری مورد استفاده قرار می گیرند مثل دریل هم کارایی زیادی دارد. یکی دیگر از کاربردهای مولیبدن بهره مندی از آن در صنعت خودرو سازی و کشتی سازی می باشد.

همچنین از پودر مولیبدن به عنوان یک نهاده گیاهی استفاده می کنند. کاربرد پزشکی آن هم مورد توجه است. علاوه بر این در ساخت کوره های دما بالا، صنایع شیشه و سرامیک، تولید لامپ، صنعت نفت، صنعت رنگ سازی نیز قابلیت استفاده دارد.

 شکل های تشکیل شده مولیبدن

 فلز مولیبدن معمولاً به اشکال مختلف از جمله شمش، میله یا سیم، پودر، ورق های شکل پذیر و بلور های بزرگ عرضه می گردد.

نسرین دلاور
1399/12/13
برخی مفاهیم در تجارت بین المللی و ترم های تحویل کالا

مقدمه

یکی از مهم ترین اصولی که در صادرات و یا واردات محصولات مختلف اعم از صنعتی، غیر صنعتی و ... باید دانست این است که خریدار و فروشنده یا همان وارد کننده و صادر کننده هر یک وظایفی را بر عهده دارند. چرا که قوانین خاصی در این حوزه حاکم است. از این رو در این مطلب با قوانین اینکوترمز و مفاهیم تجارت بین المللی و ترم های تحویل کالا آشنا خواهیم شد. آن را تا انتها دنبال نمائید.

EXW

ترم تحویل EXW به معنی تحویل کالا در محل کار فروشنده (کارخانه یا انبار) می باشد. به این معنی که خریدار یا همان وارد کننده، کالای مورد نظر خود را در کارخانه تحویل می گیرد و کلیه مسئولیت ها نیز بر عهده خودش می باشد. در واقع، فروشنده کمترین مسئولیت را دارد. حتی خریدار می بایست هزینه لازم برای دریافت پروانه صادرات و سایر مجوزهای صدور کالا را هم متقبل گردد.

FAS

ترم تحویل FAS یا همان FREE ALONGSIDE SHIP که در حمل و نقل دریایی مورد استفاده قرار می گیرد، بیانگر این است که تحویل کالا در کنار کشتی روی اسکله، صورت می گیرد. فروشنده می بایست هزینه های مختلف از جمله عوارض و مالیات، ترخیص کالا از گمرگ و مجوز صادرات را بپردازد.

FAC

ترم FAC (FREE CARRIER) به معنی تحویل کالا توسط فروشنده به حمل کننده می باشد. به عبارت دیگر، فروشنده، کالا را برای صادرات از گمرک مبدأ ترخیص می کند و در محلی که از قبل تعیین می گردد به حمل کننده تحویل می دهد. طبق قوانین اینکوترمز، این ترم خرید کالا، مسئولیت دریافت پروانه صادرات و مجوز صادرات و سایر تشریفات گمرکی را بر عهده فروشنده قرار می دهد.

FOB

افرادی که در حوزه صادرات و واردات فعالیت می کنند با ترم FOB به کرات برخورد دارند. FREE ON BOARD هم که صرفاً در نقل و انتقلات دریایی به کار می رود، قوانینی را شامل می شود که می گوید فروشنده باید کالا را از نرده کشتی عبور دهد. با این حساب، هزینه بارگیری تا روی عرشه ی کشتی و حتی زیر عرشه هم با خود فروشنده بوده. اگر قبل از اینکه کالا از نرده عبور کند، آسیب ببند، فروشنده باید این خسارت را متقبل شود، اما خسارات بعد از نرده، بر عهده فروشنده نیست.

CFR

ترم CFR یا COST AND FREIGHT مانند ترم FOB می باشد. با این تفاوت که هزینه حمل کالا بر عهده فروشنده است.

CIF

یکی دیگر از ترم های تحویل پر کاربرد، CIF یا COST INSURANCE AND FREIGHT است که وظایف طرفین مانند CFR می باشد. اما فروشنده یک مسئولیت دیگر را هم بر عهده دارد و آن بیمه نمودن کالا است.

CPT

CPT، مخفف عبارت CARRIAGE PAID TO و به این معنی است که فروشنده باید کرایه حمل کالا تا مقصد را عهده دار شود. اما زمانی که کالا به حمل کننده سپرده می شود، مسئولیت خسارت یا گم شدن آن با خریدار خواهد بود.

CIP

CARRIAGE AND INSURANCE PAID TO (CIP) از دیگر ترم های تحویل کالا در معاملات بین المللی است، که قوانینی مشابه CPT دارد. البته فروشنده بیمه باربری کالا را تا مقصد بر عهده دارد.

نسرین دلاور
1399/12/06
برخی اصطلاحات و تعاریف متداول در صنعت فولاد

در این مطلب برخی اصطلاحات و تعاریف متداول در صنعت فولاد معرفی می گردد.

سازمان تجارت جهانی

قوانین تجارت بین الملل توسط سازمانی تحت عنوان سازمان تجارت جهانی یا همان (World Trade Organization) وضع می گردد. این سازمان را با WTO معرفی می کنند و مرجعی برای مرتفع نمودن اختلافات بین اعضای سازمان می باشد. سازمان تجارت جهانی در ژنوی سوئیس مستقر بوده و کشورهای زیادی عضو این سازمان هستند.

انجمن جهانی فولاد

در سال 2008 موسسه بین المللی آهن و فولاد به انجمن جهانی فولاد تغییر نام داد. این انجمن جهانی را با نام اختصاری WSA عنوان می کنند و جزو معتبرترین مؤسسه های غیرانتفاعی جهان در حوزه فولاد به شمار می رود. دفتر مرکزی آن در بروکسل و نمایندگی آن در شانگهای واقع شده است. درصد زیادی از فولاد تولیدی در جهان، توسط اعضای انجمن فولاد جهان تولید می شود.

اتاق بین المللی فولاد زنگ نزن

اتاق بین المللی فولاد زنگ نزن یکی از زیر مجموعه های انجمن جهانی فولاد است که در سال 1996 تأسیس گردید. این مجموعه غیر انتفاعی با هدف انجام تحقیقات و ارائه گزارش در مورد تولید و مصرف انواع زنگ نزن فعالیت می کند. نماد اختصاری آن ISSF است.

ISSF به شکل مستقل از انجمن فولاد جهان عمل کرده و بودجه جداگانه دریافت می کند. هیئت مدیره مختص به خود را نیز دارد. اما شخصیت حقوقی مستقل ندارد. رئیس هیئت مدیره آن هم از بین اعضای هیئت مدیره انجمن جهانی فولاد انتخاب می شود.

اعضای آن به دو صورت می باشد. یعنی هم شرکت های تولید کننده فولاد زنگ نزن و هم انجمن های ملی و منطقه ای که در این حوزه، فعالیت می کنند، می توانند عضویت این مجموعه را داشته باشند. بالغ بر هشتاد درصد از فولاد زنگ نزن در جهان توسط اعضای آن تولید می شوند.

انجمن تولید کنندگان فولاد ایران

انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در تاریخ بیستم شهریور ماه سال 1380تشکیل شد. در آن زمان، بیست شرکت فولادی به عضویت این انجمن درآمدند. البته ابتدا تحت عنوان انجمن صنفی تولیدکنندگان فولاد ایران به ثبت رسید. ساماندهي در امر توليد، برقراری توازن و نظم و مهیا سازی شرایط برای بهره برداري هرچه بهتر و بیشتر از سرمايه گذاري از اهداف اصلی و محوری این انجمن، مطرح می شود. پنج سال بعد از تاسیس، یعنی در سال 1385، از عضویت وزارت کار به عضویت اتاق بازرگانی و صنايع و معادن ايران درآمد.

انستیتو بین المللی جوش

انستیتو بین المللی جوش یا همان IIW در سال 1948 با عضویت 13 کشور راه اندازی شد. انجمن های جوشکاری به منظور بالا بردن همکاری های علمی و فنی این انستیتو را تأسیس کردند و امروز بزرگترین شبکه بین المللی جوشکاری و روش های مختلف اتصال می باشد.

 فدراسیون جوش اروپا

در سال 1992موسسه ای با نام فدراسیون جوش اروپا به ثبت رسید تا نظام آموزشی در عرصه جوشکاری را مدیریت کند و صلاحیت متقاضیان برای فعالیت در این حوزه را تأیید نماید و مسئولیت ارائه مدرک به اشخاص حقیقی و حقوقی را عهده دار شود.

فولاد مصرفی

منظور از فولاد مصرفی میزان فولادی است که مورد استفاده قرار می گیرد و یا تقاضا برای خرید آن وجود دارد. در واقع کل فولاد تولید شده در کشور به علاوه ی کل فولاد وارداتی را منهای میزان صادرات فولاد کرده تا مقدار کمّی این آیتم به دست آید.

ظرفیت فولاد سازی

بالاترین تولید فولاد ممکن در شرایط کاری عادی را ظرفیت فولادسازی می نامند.

محصولات تخت فولادی

محصولات تخت فولادی شامل آن دسته از فولاد ها هستند که طی نورد به دست می آیند. ورق های فولادی، تسمه و پلیت از مهم ترین محصولات تخت فولادی به شمار می روند که کاربرد گسترده ای در صنایع خودروسازی، لوله سازی و ... دارند.  

محصولات طویل فولادی

محصولات طویل فولادی، دارای طول بیشتری هستند و تنوع بالایی دارند. شمش، تیر آهن، میلگرد، ریل و ... از جمله این محصولات می باشند.

نسرین دلاور
1399/12/03
معرفی انواع ورق فولادی و کاربرد آنها

مقدمه

یکی از محصولات فولادی پر کاربرد، ورق های فولادی می باشند که در انواع و برای اهداف مختلف، تولید می شوند. در این مطلب در رابطه با انواع ورق فولادی و کاربرد آنها بحث خواهیم کرد. آن را تا انتها دنبال نمایید.

ورق روغنی

ورق روغنی یکی از با کیفیت ترین ورق های فولادی است. این ورق فولادی، از طریق نورد سرد تولید شده و استحکام بالایی دارد. از این رو کاربرد آن در صنایع مختلف به ویژه خودرو سازی و لوازم خانگی دیده می شود.

ورق گالوانیزه یا ورق سفید

ورق گالوانیزه، در کشور ما ورق های روغنی هستند که روکشی از فلز روی، سطح آنها را پوشانده است. افزایش ضخامت این روکش، باعث می شود که نسبت به زنگ زدگی مقاوم تر شود. البته ضخامت روکش روی، متغیر بوده و معمولاً در رنج صد تا سیصد و پنجاه میکرون در نظر گرفته می شود. نوع چینی آنها، صد تا صد و بیست میکرون، نوع ژاپنی و کره ای تا صد و هشتاد میکرون هم روکش دارد.  

باید یادآوری کرد که در کشور، ما تکنولوژی لازم برای تولید ورق های سیاه نازک وجود ندارد. همین امر باعث شده تا در تولید ورق گالوانیزه به جای ورق سیاه زیر 3 میلی متر، از ورق روغنی استفاده شود. ورق های گالوانیزه که به سه دسته بدون گل، گل ریز و گل درشت تقسیم می شوند عمدتاً به صورت رول در بازار عرضه شده و برای اهدافی از جمله خودروسازی، سقف های شیروانی، رابیتس سقف، صنایع کشاورزی و ... به کار می روند.

ورق رنگی

در صورتی که ورق گالوانیزه، رنگ آمیزی شود، ورق رنگی فولادی به دست می آید. این کار در کوره های مخصوص انجام می شود. این ورق ها، برای رنگ های مختلف، استانداردهای بین المللی مختص به خود را دارند. شانزده رنگ از آنها تولید و عرضه می گردد و در ساخت سوله ها، نمای داخلی و خارجی ساختمان ها و ... قابل استفاده هستند. معمولاً به صورت کرکره ای، هلالی، سفالی، ذوزنقه، شیروانی و شادولاین ساخته می شوند.

ورق آجدار

ورق های آجدار یکی دیگر از انواع ورق فولادی است که با نام های دیگری از جمله ورق شطرنجی، ورق برجسته و ورق کف سازی و یا برحسته هم شناخته می شود. برجستگی ها بادامی شکل، مربعی و یا لوزی شکل در سطح آن، جزو شاخصه های بارز این نوع از ورق های فولادی به شمار می رود. برای تولید آن از نورد گرم استفاده می کنند. پایه ورق آجدار، ورق سیاه است. این نوع ورق ها، گاهاً به شکل گالوانیزه هم تولید می گردند. هدف از این کار، تقویت استحکام آن در برابر مخاطراتی هم چون زنگ زدگی و رطوبت می باشد.

وجود برجستگی های متعدد در سطح ورق، کاربرد آن را در مواقعی که لازم است اصطکاک بیشتر شود، ضروری می سازد. به منظور کف سازی انواع پل های شهری و صنعتی، ساخت ماشین آلات صنعتی، کف اتوبوس ها و کشتی ها، عایق سازی و ایجاد حفاظ در مناطق نظامی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. ورق آجدار فولادی، به راحتی جوش می خورد و همین امر نصب و اتصال آنها را تسهیل می بخشد. از طرفی انعطاف پذیری آن هم نسبت به برخی از ورق های فولادی، مناسب می باشد.

ورق API

ورق فولادی API هم نوع دیگری از ورق های فولادی می باشد که مقاومت و استحکام کششی مناسبی دارد. API بیانگر محصولات صنعت نفت آمریکا بوده و استانداردهای متفاوتی برای ابعاد و وزن آن وجود دارد. ضخامت این دسته از ورق های فولادی، زیاد بود و عموماً در تولید لوله های صنعتی به ویژه لوله های API استفاده می شوند. این لوله ها برای انتقال نفت و گاز به کار می روند. علاوه بر این، صنایع غذایی، کارخانجات محصولات لبنی، تأسیسات هسته ای، دیگ های بخار، پالایشگاه ها و لوله های جوشی با قطر زیاد از دیگر مصرف کنندگان این ورق ها هستند.

ورق اسید شویی

ورق اسید شویی همان طور که از نام آن مشخص است، در اسید شسته می شود. هیدروکلریدریک اسید 20 تا 30 درصد خلوص را برای این منظور استفاده می کنند. انواع مختلفی از این ورق ها وجود دارد که هر یک می توانند کاربرد مختص به خود را داشته باشد. در صنعت خودروسازی، کاربرد وسیعی از این ورق دیده می شود. مثلاً شاسی، رینگ و بدنه خودرو ها را به این طریق می سازند. علاوه بر این برای تولید انواع لوله، پروفیل و نبشی، عایق جریان الکتریسیته، مخازن انتقال سیالات و کشتی ها کارایی دارد.

طول عمر بالا، مقاومت در برابر پوسته پوسته شدن، شکل پذیری و تحمل ضربه و فشار هم از ویژگی های آن می باشد. در کشور ما تولید این ورق ها در حجم بالایی صورت می گیرد. این ورق هم از طریق نورد گرم به دست می آید.

ورق قلع اندود

نوع دیگری از ورق های فولادی، ورق های قلع اندود یا همان تین پلیت هستند، که با پوشش دهی قلع روی ورق های روغنی ST12 کم کربن و نرم، تولید می شوند و در صنایع غذایی به ویژه محصولات کنسروی، روغن های نباتی، قوطی های چای و ... مورد استفاده قرار می گیرند تا از فساد آنها جلوگیری کند.

خرید و فروش انواع ورق فولادی

برای خرید و فروش ورق های فولادی مختلف، می توان به سایت ایران ضایعات مراجعه نمود. آگهی خرید ورق فولادی در بخش خریداران و آگهی فروش ورق فولادی در قسمت فروشندگان سایت ثبت می شود و از این طریق می توان بار مورد نظر خود را در سریع ترین زمان ممکن به فروش رساند و یا خریداری نمود. قیمت ورق فولادی در انواع و اقسام مختلف به عوامل مختلفی بستگی داردو نوع ورق، مهم ترین فاکتور اثرگذار بر قیمت آن می باشد. ویژگی ها و قابلیت های ورق فولادی هم در تعیین قیمت آن سهیم می باشند. 

نسرین دلاور
1399/11/21
آشنایی با گرانول پلیمری و نحوه تولید آن

گرانول پلیمری چیست؟

گرانول پلیمری در واقع به ساچمه های پلاستیکی گفته می شود که به عنوان مواد اولیه در صنایع پلاستیکی مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. با این حساب، گرانول به نوع خاصی از پلیمرها اطلاق نمی شود. بلکه این اصطلاح برای بیان شکل ظاهری پلیمرها مورد استفاده قرار می گیرد. این گوی های پلاستیکی در دستگاهی به نام اکسترودر تولید می شوند. یعنی پلاستیک مذاب شده از دستگاهی با این نام که خارج و به وسیله کاتر به قطعاتی با سایز کوچک تر تقسیم می شود.

اهمیت گرانول

همان طور که در قسمت قبل تشریح شد، گرانول  ها به شکل گوی شکل هستند که در واقع، لبه های تیز و برنده خود را از دست داده اند. از این رو به راحتی درون دستگاه های بازیافت و همچنین دستگاه های پلاستیک سازی مانند خطوط اکستروژن و تزریق قرار می گیرند. به همین خاطر، مواد بازیافتی به این شکل در می آیند تا به راحتی قابل استفاده باشند. بسته بندی گرانول ها نیز به راحتی صورت می گیرد.

کاربرد گرانول های پلیمری

گرانول های پلیمری چه به صورت مواد اولیه و چه حاصل از مواد بازیافتی، برای تهیه انواع محصولات پلاستیکی و پلیمری مورد استفاده قرار می گیرند. در تولید تقویت کننده ها، کف پوشها، لوازم و تجهیزات پزشکی، لوازم خانگی، لوازم اداری، رنگ سازی، لاستیک سازی و ... کاربرد دارند.

انواع خطوط تولید گرانول

خطوط تولید گرانول اصولاً به دو شکل می باشد: خطوط تولید گرانول رشته ای و خطوط تولید گرانول خشک.

نوع متداول آن در کشور ایران، رشته ای است. عموماً ماشین آلات مربوطه هم به راحتی ساخته می شوند. در مورد این خط تولید باید گفت پلاستیک هایی که به شکل مذاب درآمده اند در دستگاه اکسترود وارد شده و با عبور از صافی های فلزی، به صورت رشته در می آیند و در مرحله بعد دمای آنها را درون یک استخر آب کاهش داده تا به دستگاه آسیاب هدایت شود در نهایت با تکه تکه شدن، خشک خواهد شد.

این نوع خط تولید گرانول پلیمری نیاز به اپراتور دارد تا از قطع شدن مداوم رشته ها جلوگیری کند. در این روش،  گرانول های حاصله، تا حدودی گوشه های تیز و خرده های پلاستیک دارند و با گرانول های به دست آمده از مواد اولیه متفاوت هستند.

در نوع دوم، یعنی تولید گرانول خشک، مراحل ذوب پلاستیک های ضایعاتی در دستگاه گرانول ساز یا همان اکسترود و عبور از صافی با سوراخ های ریز انجام می شود. سپس بدون اینکه سرد شود، توسط تیغه دواری، برش می خورد و به سمت لوله های سرد و خشک، مکیده می شود. در مرحله بعد، افت فشار در یک مخزن بزرگ صورت می گیرد و به دنبال آن، گرانول های سنگین تر، به سمت پایین مخزن رفته و هوا از بخش بالایی خارج می شود.

خرید و فروش گرانول های پلیمری

برای خرید و یا فروش انواع گرانول های پلیمری می توان در سایت ایران ضایعات به صورت مجزا آگهی خرید و فروش ثبت نمود و در کمترین زمان ممکن، بار مورد نیاز خود را خریداری کرد و یا به فروش رساند. لازم به ذکر می باشد که خرید و فروش گرانول های پلیمری با قیمت های کارشناسی و بدون دخالت واسطه های فروش، صورت می گیرد. حذف زنجیره دلال بازی، یکی از اهداف این سایت می باشد تا هم حمایتی از صنعت بایافت و ضایعات کشور به عمل آید و هم افرادی که در این حیطه فعالیت دارند با خیالی آسوده تر داد و ستدهای خود را انجام دهند.
در قسمت قیمت روز سایت هم قیمت انواع گرانول به صورت عمده بار و خرده بار به صورت روزانه ارائه می گردد. از این رو افراد مختلف می توانند با اطلاع از این قیمت ها، خرید و فروش خود را انجام دهند. 

نسرین دلاور
1399/11/06
آشنایی با نورد گرم و سرد

مقدمه

یکی از اصطلاحات بسیار متداول در صنعت به ویژه صنعت فولاد، نورد می باشد. منظور از نورد، روش ها و متدهایی است که به کمک آنها موادی که قابلیت موم سانی دارند را تغییر شکل می دهند. در دماهای معمولی صرفاً بعضی از پلیمرها و فلزات این خاصیت را دارند. به همین خاطر از نورد گرم استفاده می کنند. برای تغییر شکل مواد در نورد از غلتک کمک گرفته می شود. مقاطع H، T و I شکل، میلگرد و ورق های فولادی به این طریق به دست می آیند.

کلیاتی از نورد

همان طور که در بالا اشاره شد هدف از نورد فلزات این است که مواد نیمه ساخته فولادی یعنی شمش، بیلت، بلوم و اسلب را به صورت محصولات فولادی مختلف مانند میلگرد و ... تبدیل کنند. یک سری عملیات تکمیلی مانند برش زدن روی این محصولات انجام می شود و آنها را جهت ارسال به انبار آماده می کنند.

نورد و آهنگری دو روش صنعتی هستند که بسته به نوع تکنولوژی مورد استفاده در هر کدام، می توانند به رقابت با هم بپردازند. اما به لحاظ کمی، روش نورد گوی سبقت را ربوده است. به طوری که در طول روز، حجم بالایی از مواد را می توان با نورد به محصولات مختلف تبدیل کرد.

انواع نورد

فرآیند نورد شامل دو نوع نورد گرم و نورد سرد می باشد. در واقع معیار تقسیم بندی این فرآیند، دمای عملیات است. در نورد گرم به خاطر اعمال دمای بالاتر از 1100 درجه سانتی گراد، امکان تغییر شکل فلز خیلی بیشتر خواهد بود. چون تبلور مجدد صورت می گیرد و همین موضوع، استحکام تسلیم را کاهش می دهد. در نتیجه برای نورد قطعات بزرگ، نیروی کمتری نیاز است. در فرآیند نورد سرد که معمولاً برای تغییر شکل نهایی به کار می رود، سطح تمام شده مورد نظر ایجاد می شود. اصولاً به خاطر اعمال فشار توسط غلتک ها، ضخامت ماده کم می شود. دمای به کار رفته در این روش، نهایتاً تا 200 درجه سانتی گراد می باشد. تنش تسلیم و سختی ماده در این روش افزایش می یابد.   

مزایای نورد سرد

در نورد سرد، امکان تولید ورق های نازک وجود دارد. همچنین بدون سرما و اکسیداسیون، پرداخت سطح، بهتر انجام می شود. روغن کاری آسان هم باید به مزایای این روش نوردکاری افزوده شود.

منظور از نورد پیوسته چیست؟

منظور از نورد پیوسته این است که مقدار ماده ای که در یک بازه زمانی مشخص از هر غلتک عبور می کند، برابر باشد. در صورتی که سطح مقطع، تغییر کند، سرعت چرخش غلتک ها نیز دچار تغییر خواهد شد. در صورتی که از نظر اقتصاد مهندسی، قابل توجیه باشد از نورد پیوسته استفاده می شود. این روش برای تولید میلگرد و ورق کاربرد زیادی دارد.

نورد حلقه ‌ای

در نورد حلقه ای، اعمال نیرو و سرعت بر عهده غلتک بیرونی می باشد و غلتک داخلی هم به شکل آزاد گردش می کند. به همین خاطر ضخامت حلقه کم کم کاهش یافته و قطرش افزایش می یابد. برای ساخت مخازن تحت فشار، لوله ها، موشک، هواپیما، توربین و ... کارایی بسیاری دارند.

برخی از عیوب ورق ها بعد از نوردکاری

ممکن است ورق ها بعد از نوردکاری، دچار عیوبی شوند که برخی از آنها عبارتند از ایجاد سوراخ در سطح آنها، پوسته شدن ورق، زنگ زدگی، تا خوردگی، ایجاد موج در سطح آن، کثیفی، ایجاد خراش، چسبندگی، کم اسید شویی، هاله های بازپخت و ... 

نسرین دلاور
1399/10/14
آشنایی با آلیاژ های مختلف و ویژگی های آنها

مقدمه

آلیاژ یک اصطلاح متداول در صنعت است که فعالان حوزه ضایعات هم به کرات با آن در ارتباط هستند. اما اگر بخواهیم تعریفی از آلیاژ داشته باشیم باید بگوییم ترکیب حداقل دو عنصر با هم که حداقل یکی از آنها فلز باشد، آلیاژ را به وجود می آورد. عناصر تشکیل دهنده آلیاژ به روش فیزیکی،قابل تفکیک نیستند. این مواد، همکن هستند و خواص فلز را حفظ می کند. حتی اگر در ترکیب خود، عناصر غیر فلزی داشته باشد.

مهم ترین آلیاژها کدامند؟

آلیاژها تنوع زیادی دارند. با توجه به نیازهای متعدد در زمینه های مختلف، طیف متنوعی از آنها ساخته می شود. فولاد یکی از مهم ترین آلیاژهایی است که می توان از آن نام برد و در صنایع مختلف از جمله ساختمان سازی، خودروسازی و ... مورد استفاده قرار می گیرد. این آلیاژ  از ترکیب آهن با کربن تولید می شود. اگر نیکل و یا عناصر دیگری که نسبت به زنگ زدگی دارای مقاومت هستند هم در ترکیب آن به کار رود، فولاد ضد زنگ ساخته می شود. 

برنج و برنز را نیز باید در این دسته قرار داد. برنج که از ارزش مالی زیادی برخوردار است، نوعی آلیاژ شامل مس و روی می باشد. برنز نیز از ترکیب مس و قلع به وجود می آید. حتی طلای 18 عیار هم که بسیاری از افراد تصور می کنند، فلز خالص است، نوعی آلیاژ می باشد که 75 درصد آن طلا و ما بقی آن شامل مس، نیکل و یا روی می باشد. پیوتر هم در بردارنده قلع، مس، سرب یا آنتیموان است.

آلیاژها چه برتری نسبت به فلزات دارند؟

آلیاژها به طور کلی هم خصوصیات شیمیایی و هم خصوصیات فیزیکی یهتری در مقایسه با عناصر خالص دارند. آنها همچنین در برابر خوردگی و هم در برابر حرارت، مقاومت بالایی دارند. علاوه بر این از خواص الکتریکی و مغناطیسی خوبی برخوردارند. به همین خاطر، مورد استقبال قرار می گیرند. 

بررسی قیمت انواع آلیاژها در ایران ضایعات

در سایت ایران ضایعات می توان دسته بندی متنوعی که برای محصولات و ضایعات آلیاژهای مختلف از جمله فولاد و برنج وجود دارد را بررسی نمود. به عنوان مثال، برنج زرد بار، برنج سفیدبار از جمله انواع ضایعات برنجی هستند که درصد مس موجود در آنها متفاوت بوده و همین امر بر قیمت آنها اثر می گذارد. نوع زردبار، شامل مس بیشتری است. افرادی که به تازگی وارد این حوزه شده اند، بهتر است در مرحله اول این دسته بندی ها را مطاله نمایند. 

نسرین دلاور
1399/10/13
257 مورد
ورود / ثبت نام
درحال بارگذاری ...
درحال پردازش آگهی ...
iranzayeatlogoدرحال پردازش ...

بستنجستجوی پیشرفته آگهی