ایران ضایعات

این روزها در بازار آهن چه می گذرد؟

این روزها در بازار آهن چه می گذرد؟

با نگاهی اجمالی به بازار آهن در روز های اخیر می توان به وجود یک ثبات نسبی در قیمت ها پی برد. البته برخی از شرکت های فعال در این حوزه نیز قیمت های خود را تا حدودی کاهش داده اند. یکی از پارامتر هایی که هنگام نوسان در بازار آهن بررسی می شود، تغییرات قیمت دلار می باشد که این روزها شاهد روند کاهشی آن هستیم.

البته فعالان بازار و تحلیل گران، نقش مذاکرات وین و اخبار مثبتی که این روزها در این باره پخش می شود را یک عامل خیلی مهم در بازار آهن می دانند. در واقع از زمانی که اخباری مینی بر شروع مجدد مذاکرات منتشر شد، بازار آهن نیز با افت قیمت مواجه گردید.

با توجه به اینکه تا کنون، اتفاق خاصی نیفتاده، خیلی از شرکت ها نیز محتاطانه عمل کرده اند و قیمت های خود را هنوز کاهش نداده اند. فقط آنها را ثابت نگه داشته اند. بعضی از شرکت ها نیز در تلاش هستند که در حال حاضر و تا زمانی که نتایج مذاکرات مشخص می شود،  قیمتی اعلام نکنند.

با این حال، کسری بودجه دولت و عدم توانایی برای اجرای پروژه های عمرانی هم می تواند از دلایل این ثبات نسبی قیمت آهن به شمار رود. هر چند که دولت سیزدهم، ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی را در برنامه خود قرار داده است اما در صورتی که نتواند آن را اجرا کند، احتمالاً این رکود قیمتی باقی می ماند. مسئولان این طرح، اجرای آن را راهی برای برون رفت بازار آهن از وضعیت کنونی بیان می کنند.  آغاز فصل سرما هم معمولاً از حجم پروژه های عمرانی می کاهد. به همین خاطر، قیمت آهن با کاهش مواجه می گردد.

نظرات کاربران :

در حال پردازش ...
صرف نظر از پاسخ دهی (ارسال پاسخ برای نظر )
 • ۲۲ مهر ۰۰
  اسکندر رحمتی :
  ازاین اینکه تغیرات بازار رومیتونیم سریع باخبربشیم خیلی عالیی ازشما به خاطر زحمت هایی که میکشید کمال تشکررادارم
  پاسخ
 • ۲۲ مهر ۰۰
  بخشعلی مردانزاده :
  ممنون بخاطر راهنمایی وقیمت روزانه شما
  پاسخ