ایران ضایعات

پیش بینی های جدید از قیمت مس

پیش بینی هـای جدید از قیمـت مس

اخیراً قیمت مس به علل متعددی فراز و نشیب های قیمتی بسیاری را به همراه داشته است. در همین راستا پیش بینی هایی از سوی مرکز مطالعات بازار جهانی مس دو همچنین نشریه بیزینس لاین صورت گرفته و به پیش بینی قیمت های این فلز سرخ رنگ در ماه های آینده پرداخته است.

بر اساس گزارشاتی که از نشریه بیزینس لاین منتشر نموده است، رنج قیمتی مس تا انتهای سال میلادی 2021 بین هشت هزار و پانصد تا نه هزار و پانصد دلار در تن رقم خواهد خورد. با وجود اینکه در حال حاضر قیمت مس در بورس فلزات لندن حدود نه هزار و سیصد و بیست و سه دلار رقم می خورد اما در معاملات آتی با نه هزار و سیصد و پانزده دلار قیمت گذاری می شود. این در حالیست که بهای هر تن از این فلز پایه در ماه های قبل، تا ده هزار و هفتصد و بیست و چهار دلار هم رسید.

مرکز مطالعات بازار جهانی مس هم با نشریه بیزینس لاین هم نظر بوده و تخمین می زند که میانگین قیمت آن برای سال میلادی جاری به هشت هزار و هفتصد دلار می رسد. در سال میلادی 2022 میانگین قیمت، هشت هزار و سیصد و هفتاد خواهد بود. افت قیمت مس می تواند برای بسیاری از فعالان در حوزه صنعت، خبر مطلوبی باشد. اما به هر حال قیمت آن در مقایسه با دوران قبل از کرونا همچنان بالا بوده و هزینه ها را افزایش می دهد. 

این کاهش قیمت می تواند ار تبعات تصمیمات کشور چین باشد. چرا که توانسته تا حد زیادی مانع از اوج گیری شدید کرونا ویروس شود و تولید مس خود را افزایش داده است. به عنوان مثال، تولید مس در ژولای، رشد 10.4 درصدی داشته است.

نظرات کاربران :

در حال پردازش ...
صرف نظر از پاسخ دهی (ارسال پاسخ برای نظر )
  • ۲۸ شهریور ۰۰
    غلامرضا فلاحی :
    توضیحات بسیار ارزشمندی بود،،،
    پاسخ