ایران ضایعات

گرانی فولاد در پی قطعی های مکرر برق

گرانی فولاد در پی قطعی های مکرر برق

همان طور که پیش بینی می شد قطعی های مکرر برق تأثیر خود را بر قیمت محصولات نشان داد و امروز بورس کالا با یک عدم توازن بین عرضه و تقاضا در محصولات فولادی به ویژه میلگرد و تیر آهن روبه رو شد. چرا که شرکت های سازنده، بالاجبار تولیدات خود را در روزهای اخیر کاهش دادند. در نتیجه این امر منجر به رشد قیمت ها شد.

 تالار صنعتی  بورس کالای ایران شاهد عرضه سی و سه هزار و دویست و هشتاد و هفت هزار تن میلگرد بود در حالی که تقاضای هفتاد و پنج هزار و سیصد و بیست و نه تنی برای آن ثبت شد. متوسط قیمت آن هم صد و چهل و یک هزار و ششصد و پنجاه و دو ریال رقم خورد. همچنین تیرآهن، تقاضای سی و پنج هزار و دویست و شصت و هفت هزار تنی داشت اما عرضه کنندگان تنها پانزده هزار و پانصد و چهل و شش تن عرضه کردند. میانگین قیمت آن هم صد و چهل و چهار هزار و چهارصد و نود و دو ریال عنوان شد. با این حساب، احتمالاً هفته آینده شرایط بدتری، پیش روی فعالان این حوزه باشد.

اما نکته دیگری که باید اشاره کرد توقیف فعالیت کارخانجات فولاد سازی، به معنی عدم تمایل آنها برای خرید بارهای ضایعاتی است. در واقع تقاضا کم می شود و قیمت ضایعات آهن و فولاد بر خلاف محصولاتشان کاهش می یابد. تداوم این شرایط بستگی به وضعیت تولید کارخانه ها و اصلاح روند قطعی برق دارد. 

نظرات کاربران :

در حال پردازش ...
صرف نظر از پاسخ دهی (ارسال پاسخ برای نظر )
  • ۱۷ تیر ۰۰
    مجید شفیعی :
    نه باباهیچ خبری نیست. مردم پول ندارندخریدکنندحتی ارزان هم باشد. شماهم بااین خبرهایک شک به مردم میزنی بیشترخریدکنند
    پاسخ