این هفته، آهن گران می شود یا ارزان؟

این هفته، آهن گران می شود یا ارزان؟

با توجه به اینکه قیمت سنگ آهن در حال افزایش می باشد، این انتظار می رود که قیمت محصولات فولادی نیز در این هفته افزایش یابد. قیمت سنگ آهن حتی تا 217 دلار به ازای هر تن هم رسید. اما هفته قبل به خاطر اینکه قیمت دلار کاهش قابل توجهی پیدا کرد، قیمت های بازار آهن و فولاد نیز روند نسیتاً نزولی داشتند. تیرآهن حدوداً به چهارده هزار تومان و میلگرد سیزده هزار و هشتصد و سی تومان رسید.

پیش بینی می شود که از نیمه دوم سال میلادی 2021، یعنی از حدود دو ماه دیگر تا حدودی بازار اصلاح شود. چون نقش بسته دولت چین برای بهبود و همچنین توسعه زیر ساخت ها کم رنگ تر شده. البته در حال حاضر مذاکرات وین، محرک اصلی بازار ارز می باشد. اما واقعیت آن است که اخبار دخل ایران و آمریکا تطابق ندارد. ایرانیان اخبار امیدوار کننده منتشر می کنند و آمریکایی ها می گویند همچنان به زمان برای حل این مشکلات نیاز داریم. در نتیجه تا زمانی که این مذاکرات به نتیجه واحد نرسد، احتمالاً قیمت دلار بین بیست هزار تا بیست و دو هزار دلار نوسان خواهد کرد.

با توجه به اینکه یک رویداد سیاسی مهم در کشور یعنی انتخابات ریاست جمهوری را پیش رو داریم، احتمالاً در آن زمان، قیمت ها در بازار آهن آلات و فولاد کاهش می یابند. با این حساب، افرادی که قصد خرید های بلند مدت دارند، به تاثیر این مذاکرات در وسانات قیمتی بازار توجه داشته باشند. این هفته نیز همین مذاکرات و همچنین قیمت های جهانی، بازار را تحت تاثیر قرار می دهند. این طور به نظر می رسد که این هفته بیشتر روزها شاهد ثبات قیمتی باشیم و در صورت افت قیمت دلار، قیمت ها نیز کاهش یابند.

البته نباید فراموش کرد که اگر قیمت های جهانی افزایش یابند و بورس کالا تحت تاثیر قرار گیرد، انتظار رشدی هر چند اندک در قیمت بازار فولاد می رود.

خبرهای دیگری در این زمینه :


نظرات کاربران :

در حال پردازش ...
صرف نظر از پاسخ دهی (ارسال پاسخ برای نظر )
ورود / ثبت نام
درحال بارگذاری ...
درحال پردازش آگهی ...
iranzayeatlogoدرحال پردازش ...

بستنجستجوی پیشرفته آگهی