ایران ضایعات

چرا قیمت PP در ترکیه همچنان کاهشی است؟

چرا قیمت PP در ترکیه همچنان کاهشی است؟

اخبار منتشر شده از بازار انواع پلی پروپیلن یا همان PP حکایت از تداوم افت قیمت این دسته از محصولات پلیمری دارد. حجم معاملات نیز تا حد زیادی کاهش پیدا کرده است. پیش بینی ها در مورد ریزش قیمت ها از روزهای قبل صورت گرفته بود. چرا که رکود زیادی بر این بازار حاکم شده بود و حتی قیمت ها پایین تر از آنچه در اخبار اعلام می گردید، رقم خورده بود.

اما چه عواملی این رکود را به وجود آورده اند؟ معمولاً هر ساله در ماه رمضان، این بازار، رونق خود را از دست می دهد. از طرفی اوج گیری مجدد کرونا ویروس و به تبع آن تعطیلی در بسیاری از کشور های اروپایی که منجر به بسته شدن کامل بازار ها نیز شده، از دیگر عواملی است که رکود را به وجود آورده است. قیمت های بالای مواد اولیه و انتظار تولیدکنندگان برای کاهش قیمت ها نیز پارامتر بعدی است که سبب شده تا بازار پلی پروپیلن ترکیه چنین روزهایی را تجربه کند.

رشد صادرات محصولات پتروشیمی در CIS به ویژه ازبکستان، ترکمنستان و روسیه و از سرگیری دوباره صادرات آمریکا موجب شده تا عرضه PP در بازار ترکیه تحت فشار قرار گیرد. علاوه بر این، حجم موجودی در انبار های ترکیه بالا بوده و معامله کنندگان از این بابت هم نگران هستند و به همین خاطر برای فروش محصولات خود مجبور هستند که تخفیفات بیشتری را اعمال کنند تا از ریسک احتمالی کاهش بیشتر قیمت ها جلوگیری نمایند. به نحوی که قیمت پلی پروپیلن 550J بار آماده، ۱۵۵۰ دلار و  پایپ نچرال روسیه CFR ترکیه ۱۴۰۰ دلار می باشد. همچنین قیمت پ پ DCS ترکمنستان و LH 5088 ترکمنستان هم به ترتیب 1500 و 1600 دلار عنوان شد. علاوه بر این پلی اتیلن سبک خطی گرید 209 AA  نیز 1500 دلار معامله گردید.

نظرات کاربران :

در حال پردازش ...
صرف نظر از پاسخ دهی (ارسال پاسخ برای نظر )