یخ  بازار آهن آلات کشور هنوز آب نشده

یخ  بازار آهن آلات کشور هنوز آب نشده

انتظار می رفت که با اتمام تعطیلات نوروزی، رونق به بازار آهن آلات کشور بازگردد. اما با گذشت چند روز از تعطیلات همچنان رکود و یخ زدگی را در این بازار شاهد هستیم. فعالان و تحلیل گران این حوزه، تحولات پیش روی در کشور را از دلایل این رکود عنوان می کنند. احتمال آن می رود که تا بعد از انتخابات ریاست جمهوری و اعلام نتایج نهایی، این رکود در این بازار حاکم  و ثبات نسبی درقیمت ها وجود داشته باشد.

جمشید خان حسامی، رئیس اتحادیه صنف آهن فروشان شیراز، از سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت برای آزادسازی ورق فولادی خبر داد و بیان کرد با توجه به اینکه تولید ورق فولادی سایز ۲ اشباع نشده، این گونه به نظر می رسد که واردات آن می تواند قیمت پروفیل و انواع آن را کاهش دهد.  

از طرف دیگر، دولت در نظر دارد که قیمت سوخت و انرژی را افزایش دهد که این امر تأثیر مستقیم بر رشد قیمت ها خواهد داشت. در نتیجه افزایش ده تا پانزده درصدی قیمت آهن آلات و فولاد بسیار محتمل است. در مورد دلار هم نرخ بیست و چهار هزار تومان تا بیست و شش هزار تومان پیش بینی می شود که احتمالاً تاثیر کمی بر قیمت ها می گذارد. البته افت قیمت دلار به افت قیمت آهن و فولاد کمک خواهد کرد.

خبرهای دیگری در این زمینه :


نظرات کاربران :

در حال پردازش ...
صرف نظر از پاسخ دهی (ارسال پاسخ برای نظر )
ورود / ثبت نام
درحال بارگذاری ...
درحال پردازش آگهی ...
iranzayeatlogoدرحال پردازش ...

بستنجستجوی پیشرفته آگهی