سرنوشت فلزات اساسی را اژدهای زرد رقم می زند

سرنوشت فلزات اساسی را اژدهای زرد رقم می زند

چین را از مهم ترین عوامل نوسانات قیمتی به ویژه در حوزه فولاد، فلزات غیرآهنی و سنگ آهن می دانند. بررسی کارنامه سه ماهه اخیر این اژداهای زرد، مؤید این حرف می باشد. به طوری که واردات سنگ آهن این کشور در این برهه زمانی، 2.8 درصد افزایش یافته است. تا حدی که هفتاد درصد سنگ آهن حمل شده از مسیرهای دریایی، به این کشور ارسال می گردند.  

از آنجایی که چین تصمیم به کاهش تولید کربن گرفت و حتی اعلام نمود که تا سال 2060 می خواهد میزان آن را به صفر برساند، احتمال کاهش تولید فولاد در آن قوی شد. اما در عمل، میزان استقبال از واردات سنگ آهن در این کشور، از ابتدای سال میلادی جاری تا کنون افزایش یافته است. از طرفی برخی معتقدند در سال 2021 تقاضا برای محصولات فولادی زیاد می شود. حتی برای فلزات غیرآهنی به ویژه مس نیز همین طور خواهد بود. به طوری که واردات آن در دو ماه ابتدای 2021، نزدیک به 4.7 درصد افزایش داشته است. اقتصاد چین در سال میلادی جدید، تا 6 درصد افزایش می یابد.

به هر ترتیب، آمار ها در مجموع حکایت از آن دارد که عطش خرید در بازار این کشور وجود دارد و از آنجایی که درصد زیادی از فلزات صنعتی در این کشور تولید و یا مورد استفاده قرار می گیرند، بنابراین سهم زیادی در تعیین قیمت ها خواهد داشت.

خبرهای دیگری در این زمینه :


نظرات کاربران :

در حال پردازش ...
صرف نظر از پاسخ دهی (ارسال پاسخ برای نظر )
ورود / ثبت نام
درحال بارگذاری ...
درحال پردازش آگهی ...
iranzayeatlogoدرحال پردازش ...

بستنجستجوی پیشرفته آگهی