خواب زمستانی بازار آهن و فولاد

خواب زمستانی بازار آهن و فولاد

بازار آهن و فولاد این روز ها به رغم انتظاراتی که می رفت، در رکود به سر می برد. هر ساله با نزدیک شدن به ایام عید، این بازار نیز به موازات بسیاری از بازار های دیگر و به خاطر افزایش ساخت و ساز ها و فعالیت های عمرانی، رونق می گرفت اما نوسانات ارزی، شرایط امسال را متفاوت کرده و انگار هنوز این بازار از خواب زمستانی بیدار نشده است. خریداران تمایلی برای خرید این محصولات ندارند و احساس سر درگمی می کنند.

تحلیل گران و فعالان این حوزه، این رکود قیمتی را مشخص نشدن استمرار یا عدم استمرار تحریم ها توسط آمریکا بیان می کنند. از طرفی آمریکا، وضعیت اضطراری علیه کشور ما اعلام کرده است. برخی منابع خبری نیز موافقت آمریکا با آزاد نمودن منابع دلاری کشور در کشور های مختلف از جمله عراق، کره جنوبی، و ... را بیان می کنند. همه این مسائل، قیمت ارز را تحت الشعاع قرار می دهند و تبعات آن در بازار فولاد و آهن به عینه دیده می شود. اما قطعیتی در مورد رخداد این مسائل وجود ندارد و متقاضیان را برای خرید و فروش، بی انگیزه کرده است.

ثبات نسبی در قیمت محصولات فولادی و آهن آلات دیده می شود و حتی برخی تولید کنندگان، قیمت ها را تا حدودی کاهش داده اند با این حال، خریداران مگر در مواقع ضرور، اقدام به خرید نمی کنند.

خبرهای دیگری در این زمینه :


نظرات کاربران :

در حال پردازش ...
صرف نظر از پاسخ دهی (ارسال پاسخ برای نظر )
ورود / ثبت نام
درحال بارگذاری ...
درحال پردازش آگهی ...
iranzayeatlogoدرحال پردازش ...

بستنجستجوی پیشرفته آگهی