روند قیمت جهانی فلزات اساسی در روزهای اخیر

روند قیمت جهانی فلزات اساسی در روزهای اخیر

کارشناسان، نوسان و افت و خیز را ذات بازار می دانند. فلزات اساسی همچون مس و آلومینیوم به دلیل کاربری فراوان و محبوبیت بالا، همواره زیر ذره بین کارشناسان و فعالان در صنعت می باشند. در معاملات بورس سه شنبه مورخ 11 شهریور 1399، در اغلب ساعات، فلز مس، با قیمت بالا معامله گردید. افزایش قیمت دلار آمریکا به خاطر آمار مثبت اقتصادی این کشور، سبب شد که در معاملاتی که در ساعات پایانی در بورس فلزات لندن صورت گرفت، از رشد کمتری برخوردار باشد. در واقع یکی از علل تغییر قیمت در فلز مس، نوسات ارزی است.

چهارشنبه 12 شهریور 1399، نیز همین روند افت قیمتی در معاملات اولیه دیده شد. اما معاملاتی که در تایم عصر صورت گرفت با رول یک هفته قبل پیش رفت و روند صعودی به خود اختصاص داد. چرا که دلار با کاهش قیمت مواجه شد. پرو نیز در صدد بازگشایی معادن بسته و غیر فعال مس می باشد که در فهرست نمودن عوامل اثرگذار بر التهابات بازار مس باید این عامل را نیز اضافه نمود. هر نوع نوسانات قیمتی در بازار های جهانی به صورت مستقیم بر قیمت مس در داخل کشور نیز اثر می گذارد.

در تحلیل بازار آلومینیوم و سرب، افت نسبتاً کمی در قیمت ها دیده می شود. این در حالی است که دو فلز قلع و نیکل، با افزایش قیمت مواجه گردیده اند. یکی از فلزاتی که توانسته در روزهای اخیر، خسارات ناشی از شیوع کرونا و کاهش تقاضا برای خرید را به طور کامل جبران نماید، نیکل می باشد.

خبرهای دیگری در این زمینه :


نظرات کاربران :

در حال پردازش ...
صرف نظر از پاسخ دهی (ارسال پاسخ برای نظر )
ورود / ثبت نام
درحال بارگذاری ...
درحال پردازش آگهی ...
iranzayeatlogoدرحال پردازش ...

بستنجستجوی پیشرفته آگهی