ایران ضایعات

افزایش قیمت مقاطع فولادی در ترکیه

افزایش قیمت مقاطع فولادی در ترکیه

تولید فولاد در ایالات متحده همچنان روند کندی را طی می کند. این مساله روی ذخایر قراضه آهنی تاثیر مستیمی داشته است و کاهش ذخایر موجود در انبار زمینه رشد قیمت قراضه آهنی را ایجاد کرده است.

آمار انجمن جهانی فولاد در سال 2020 نشان می دهد که در ژوئیه امسال نسبت به سال گذشته تولید فولاد ترکیه 4.7 درصد رشد داشته است و تولید سالانه در این منطقه تنها 0.7 درصد کاهش داشته است.  

ویتنام نیز به عنوان یکی از کشورهای وارد کننده قراضه محسوب شده که تولید فولاد در آن به نسبت سال گذشته رشد 4.7 درصدی را نشان می دهد. براساس اطلاعات جمع آوری شده در اواسط و اواخر ماه اوت، کارخانه های ترکیه فعال بوده و به دنبال تامین قراضه مورد نیاز خود جهت تولید فولاد هستند.

افزایش قیمت مقاطع فولادی در ترکیه در اثر افزایش قیمت قراضه آهن رخ داده است. به طوریکه قیمت قراضه صادراتی آمریکا نسبت به دو هفته گذشته رشد 10 درصدی را نشان می دهد. به عبارتی قیمت قراضه صادراتی آمریکا، از 267.92 دلار در تن در هفته گذشته به 257.64 دلار بر تن رسید.

براساس آمارهای حاصله محصولات فولادی تولید ترکیه نیز خبر از رشد قیمتی این محصولات می دهد. فعالان بازار می گویند تقاضا برای واردات میلگرد همچنان ضعیف است. اما قیمت محصولات فولادی بلند تولید ترکیه به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه افزایش داشته است. قیمت میلگرد صادراتی ترکیه در هفته گذشته، 415 تا 425 دلار در تن بوده که 5 دلار افزایش قیمت را نسبت به دو هفته پیش نشان می دهد.

نظرات کاربران :

در حال پردازش ...
صرف نظر از پاسخ دهی (ارسال پاسخ برای نظر )