ایران ضایعات

آیا اسلب صادراتی ایران گران‌تر می شود؟ 

آیا اسلب صادراتی ایران گران‌تر می شود؟ 

بر اساس آمار های منتشر شده،  قیمت بیلت صادراتی منطقه دریای سیاه، با یک روند تدریجی و آرام در حال افزایش است. در هفته گذشته منتهی به جمعه سوم شهریور ماه، افزایش دو درصدی، قیمت ها را به چهارصد و شصت دلار رساند. در واقع سومین هفته متوالی است که این روند قیمتی ادامه دارد.‌

علاوه بر این شمش صادراتی کشور ما نیز شاهد رشد قیمت بوده و هر تن آن با چهارصد و شصت و نه دلار معامله می شود. به عبارتی هنوز قیمت این محصول بالاتر از قیمت بیلت منطقه دریای سیاه است. به دنبال افزایش قیمت بیلت سی آی اس در سه هفته گذشته، قیمت بیلت صادراتی ایران  هم افزایش یافت. از آنجایی که آهنگ افزایش این دو قیمت متفاوت است، اختلاف قیمت شمش CIS و فوب ایران، دو درصد یعنی نه دلار بر تن می باشد. 

لازم به ذکر است که هفته قبل، بهای هر تن اسلب صادراتی دریای سیاه، چهارصد و هفتاد دلار بود که در مقایسه با هفته قبل خود، ۲.۷ درصد بیشتر شده بود.‌ این محصول نیز روند صعودی را در پیش گرفته است. در مورد اسلب صادراتی کشور باید گفت که تغییر محسوسی در قیمت آن رخ نداده و همچنان در سطح چهارصد و چهل دلار بر تن باقی مانده است. این قیمت در یک ماه اخیر ثابت بوده. در حال حاضر اختلاف قیمتی اسلب CIS و فوب ایران، سی دلار می باشد‌. تحلیل گران معتقدند با توجه به رخداد ها و تجربیات قبل احتمال افزایش بهای قیمت اسلب صادراتی کشور وجود دارد.

نظرات کاربران :

در حال پردازش ...
صرف نظر از پاسخ دهی (ارسال پاسخ برای نظر )
  • ۱۲ شهریور ۰۲
    سجاد آهنگری :
    سلام منابع زمین محدود اما بازیافت نامحدود و با بازیافت تولید و کار نامحدود
    پاسخ