ایران ضایعات

آیا محدودیت برق صنایع ادامه دارد؟

آیا محدودیت برق صنایع ادامه دارد؟

در هفته گذشته قیمت دلار نوسانات زیادی داشت. به طوری که هفته را با کانال چهل و هشت هزار تومان آغاز کرد و اواسط هفته افزایش داشت و به پنجاه هزار تومن رسید.‌ بازار ارز هم شاهد دو رخداد مهم یعنی برخورد با صرافی‌های های غیر مجاز و همچنین باطل شدن موافقتنامه تاسیس صرافی‌ها بود. بعضی از  کارشناسان بیان کردند که نقش مخرب صرافی‌های غیر مجاز در بازار غیر رسمی مشخص شده است. این موضوع منجر به ایجاد نوسان در بازار فولاد هم شد.
در حال حاضر بازار صادراتی فولاد کشور نیز وضعیت چندان مطلوبی ندارد. چرا که افزایش قیمت قراضه ترکیه و مشکلات روسیه هنوز ادامه دارد. از طرفی مشوق‌های چین هم نتیجه ای نداشته و همچنان رکود در بازار حاکم است.‌
ایران نیز تلاش های زیادی برای جذب بازارهای صادراتی دارد ولی بر خلاف سالهای قبل، بازار اشباع می باشد و عرضه های جدید به سختی می توانند متقاضی پیدا کنند. متاسفانه کشور ما هم مانند فولادسازان سایر کشور ها با چالش های متعددی مواجه است. میزان مصرف برق به نگرانی افزایش یافت که منجر به تعطیلی سراسری در دو روز انتهایی هفته شد. این به آن معناست که محدودیت های بیشتری برای برق صنایع به ویژه صنعت فولاد وجود خواهد داشت.

نظرات کاربران :

در حال پردازش ...
صرف نظر از پاسخ دهی (ارسال پاسخ برای نظر )