ایران ضایعات

مالیات، بار سنگینی برای آهن فروشان 

مالیات، بار سنگینی برای آهن فروشان 

کوروش امیری، رئیس اتحادیه آهن فروشان استان کرمانشاه مالیات را بار سنگینی برای آهن فروشان عنوان و بیان کرد: لازم است که در اصل مالیات و ارزش افزوده برای این صنف تجدید نظر شود تا وضعیت آنها بهبود یابد.

وی همچنین بیان کرد: چندی پیش رئیس سازمان امور مالیاتی، از قسطی نمودن پرداخت مالیات اصناف در چهار قسط خبر داد در حالی که هنوز هیچ اطلاعیه و مصوبه ای ابلاغ نشده است. حتی اگر این موضوع، اجرایی شود وضعیت بازار آهن و فولاد بهبود نمی یابد. بلکه می بایست ارزش افزوده این صنف به حالت اولیه خود یعنی شش درصد از سود برگردد. این رقم در حال حاضر، نه درصد می باشد که می تواند منجر به تشدید رکود در بازار شود.‌

امیری در ادامه اظهار داشت طی چند سال گذشته  کرونا نقش مهمی در ایجاد رکود در بازار های مختلف به ویژه بازار آهن و فولاد ایفا کرده است. به همین دليل می بايست مسئولان حداقل‌ها را در نظر گرفته تا آسیب جدی به آنها وارد  نشود.

وی آهن فروشان استان کرمانشاه را به نهالی تشبیه کرد که بر اثر یک باد نابود می گردند. مالیات بار سنگینی برای این صنف می باشد. چرا که درآمدها کاهش و مالیات افزایش یافته است. شرایط به نحویست که آهن فروشان به فروش دو تن آهن رضایت دارند. در حالی که آهن مورد نیاز اغلب  پروژه‌ها از  کارخانه ها تأمین می‌شود. به همین خاطر آهن فروشان در این استان، نقش خرده فروش دارند و درآمد زیادی  ندارند.

نظرات کاربران :

در حال پردازش ...
صرف نظر از پاسخ دهی (ارسال پاسخ برای نظر )
  • ۲۱ خرداد ۰۲
    سید محمد مومنی :
    این مالیات همه چی رو بهم ریخته کلا
    پاسخ