تولید آلومینیوم در هندوستان

تولید آلومینیوم در هندوستان ، فروش آلومینا ، کمبود زغال سنگ

تولید آلومینیوم در هندوستان : معیارهای مختلف، دارایی‌ها و استراتژی‌های تولیدکنندگان آلومینیوم هند بر سودآوری آنها در شرایط کنونی بازار تاثیر می‌گذارد. 20/60 درصد شرکت دولتی و ملی آلومینیوم "نالکو" در هند طی سالهای گذشته ظرفیت ذوب خود را در مقایسه با گروه همتایان خود که میزان 460 هزار تن تولید خالص بوده بدون تغییر پشت سر گذاشته است. در مقابل دو گروه بخش خصوصی یعنی صنایع "هندیالکو" و "آلومینیوم ودانتا" به سرعت در حال گسترش ظرفیت ذوب خود به بیش از یک میلیون تن می‌باشند چون نیاز سالانه آلومینیوم کشور حدود ده درصد افزایش داشته است.

ودانتا به طور ویژه‌ای معتقد است که تقاضای آلومینیوم هند در حال افزایش است و عدم قطعیت از عرضه داخلی سنگ بوکسیت برای تأمین آلومینا باعث ایجاد پالایشگاه به ظرفیت 1/75 میلیون تن در سال Jharsuguda در اوریسا شده است.  بالکو ظرفیتش را از 100 هزار تن به 600 هزار تن رساند، زیرا در سال 2001، 51 درصد از ودانتا از بخش دولتی وارد بخش خصوصی شد. چند سال پیش نالکو قادر بود که پیشنهاد گسترش کارخانه به ظرفیت 500 هزار تن در سال، در زمینه ذوب در آنگول اریرسا را از طریق اضافه کردن یک خط‌ تولید پنجم بدهد. در دستورالعمل دولت دهلی‌نو، این شرکت که ایده ساخت یک کارخانه ذوب را در یک کشور خارجی که گاز با نرخ ارزان‌ قیمت و فراوان را داده بود، متوقف شد.  تاپان کومار چان، رئیس نالکو می‌گوید: در حال آماده‌سازی مقدمات کار برای ساخت کارخانه ذوب سبز در ""Kamakhyanagar یا هر مکان مناسب دیگر در اوریسا است.

فروش آلومینا

در ابتدای معدن‌کاری در Panchpatmali در نوامبر 1985، ذخیره زغال سنگ 310 میلیون تن بود. پس از سالها بهره‌برداری،این ذخیره هنوز حدود 190 میلیون تن است. در ضمن، دولت ذخایر بوکسیت 75 میلیون تن را در پوتانگی در اوریسا برای نالکو در نظر گرفته است. بوکسیت پوتانگی، مقدار زیادی از مواداولیه پالایشگاه در Damanjodi.را تامین خواهد کرد. همانطور که در گذشته، نالکو در حال خرید فن‌آوری برای ایجاد خط پنجم تولید آلومینیوم در ریوتینتو (Alcan سابق) است. نالکو به عنوان تولیدکننده بسیار کم‌هزینه آلومینا ظاهر شد، با کاهش هزینه از 190 دلار برای هر تن، به هزینه 40 دلار در هر تن در سه سال گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است. پس از رعایت کامل الزامات ذوب، خود نالکو صادرات آلومینا را از174/1 میلیون تن در سال 2015 میلادی به 1/277 میلیون تن در سال 2017 میلادی ارتقا داد. سرعت رشد صادرات در سه ماهه اول سال تا ژوئن 2018 حفظ شد. عمدتا در پشت صادرات آلومینا ارزان‌ قیمت بسیار بالای بین المللی است همین امر عاملی بوده که درآمد این شرکت در طول 2017-18 به 14/42 میلیارد روپیه (195 میلیون دلار) دو برابر شده است.

تولید آلومینیوم در هندوستان

استراتژی هندالکو

هندالکو دارای حدود 200 میلیون تن بوکسیت با درجه خلوص بالا در تپه‌های بافلیامالی در اوریرا است. این شرکت، از طریق آلومینای اوتکال که کاملا به آن تعلق دارد، در حال اجرای یک پالایشگاه به ظرفیت 1/5 میلیون تن در سال با ظرفیت کامل در Raygada می‌باشد که مواد اولیه آن از سنگ معدن Baphlimali تامین می‌شود. تمام آلومینا تولید شده در Raygada و دیگر شرکت های خودپالایش توسط چهارخط زغال‌ سنگ هندالکو تغذیه می‌شود اما عدم وجود مازاد برای صادرات مانع از استفاده از مواد با قیمت بالا در بازار جهانی می‌شود. برای تبدیل شدن به یک صادرکننده منظم آلومینا، هندالکو کار خود را در زمینه گسترش ظرفیت پالایشگاه اوتکال با 500 هزار تن آغاز کرده است. طبق گفته ساتیش پای، مدیر بخش هندالکو گسترش تولید تا 13 میلیارد روپیه باید ظرف 30 ماه انجام شود.

کمبود زغال‌ سنگ

هر سه شرکت مهم تولیدکننده آلومینیوم هر لحظه با کمبود زغال‌سنگ مواجه هستند دولت به عنوان متعهد به شرکت زغال‌سنگ هند گاهی اوقات در تعهدات تامین سوخت خود کوتاهی می‌کند. علاوه بر این، راه‌آهن هم گاهی اوقات تعداد ناکافی چنگک برای حمل زغال‌ سنگ از معادن به نیروگاه‌های وابسته به ذوب را دارد. در برخی از روزهای کارخانه‌های ذوب، ذخایر زغال‌ سنگ برای نیاز یک روز است. چنین شرایطی باعث می‌شود تولیدکنندگان آلومینیوم به واردات گران‌قیمت و همچنین خرید زغال‌ سنگ در مزایده در هند بپردازند.

تولید آلومینیوم در هندوستان

تولید و صادرات هندوستان در زمینه بوکسیت، آلومینا و آلومینیوم

جاه طلبی ودانتا

ودانتا، که در تأمین اوراق بهادار دولتی مورد نیاز ذخیره بوکسیت حدود 11 میلیارد دلار در ساخت یک مجتمع آلومینیومی در اوریسا سرمایه‌گذاری کرده است، همچنان در تلاش برای تهیه مواد‌خام برای پالایشگاه دو میلیون تن پتروشیمی از منابع داخلی و خارجی است. دشواری اجرای پالایشگاه با ظرفیت کامل به علت کمبود متناوب بوکسیت، ودانتا را از گرفتن مجوز از دولت اوریسا برای درخواست ظرفیت شش میلیون تنی برای سرمایه‌گذاری حدود یک میلیارد دلار متوقف کرد. در حالی که نالکو از مزایای بالا برای آلومینا استفاده می‌کند و هندالکو ظرفیت بیشتری برای تبدیل شدن به یک صادرکننده ایجاد می‌کند، آلومینیوم ودانتا می‌گوید که قیمت آلومینا به صورت ناخودآگاه بالا باقی می‌ماند. با توجه به این که منابع بوکسیت هند حدود 737 میلیون تن هستند، صادرات آلومینا که از معدن‌های جدید بوکسیت تهیه می‌شود با حفظ محیط‌زیست و مقررات جنگل‌داری موجب می‌گردد که تنش‌های قبیله‌ای از بین برود و همچنین می‌تواند به صورت بسیار قابل‌ملاحظه‌ای افزایش یابد.  هم نالکو و هم هندالکو از جمله توليدكنندگان کم‌هزینه آلومينا در جهان هستند.

 

نظرات کاربران :

در حال پردازش ...
صرف نظر از پاسخ دهی (ارسال پاسخ برای نظر )
 • ۲۷ خرداد ۹۹
  فرشید حسینی :
  باسلام فرشیدحسینی هستم خریدار پسماندکوره شلاکه خاک سیا
  پاسخ
 • ۲۶ اردیبهشت ۹۹
  حمیدملوندی :
  با سلام خدمت دوستان کسی خرید سربار اهن داره قیمت مناسب دارم
  پاسخ
 • ۲۳ دی ۹۸
  حسین خورسندی :
  سلام به نظر شما می شود سرباره گندله سازی را فراوری کرد وآهن آن را جداکرد با توجه به سختی بالای سرباره سنگ شکن جواب گوی آن نمی باشد.
  پاسخ
 • ۱۹ مرداد ۹۸
  مجتبی افشاری :
  سلام مقدار 40 کیلو گرم سرباره استیل صنعتی می خواستم .
  پاسخ
 • ۶ تیر ۹۸
  احمد رحیمی :
  سلام کسي خريدار پودرآلومين يا لجن خشگ آلومينيوم نياز کارشون هست براي کوره ذوب بجايي نسوز استفاده ميشود 9125330692
  پاسخ
 • ۷ آذر ۹۷
  اسدي :
  با سلام چند هزار تن سرباره كوره بلند فولاد موجوداست قيمت درخواستي را بفرماييد در خدمتم
  پاسخ
 • ۲۲ تیر ۹۷
  خ. کمایی :
  سلام چنانچه الان هم خريدار سرباره اهن (خاک اهن) هستند ما میتوانیم بصورت هفتگي برای شما بفرستیم با قیمت مناسب در صورت تمایل تماس بگیرید09013073851 کمایی
  پاسخ
 • ۱۹ شهریور ۹۶
  فرهاد رزاقی :
  باسلام لطفا در صورت فروش سر باره کوره اهن گدازی قیمت و شرایط انرا برایم ارسال نمایید
  حسین در پاسخ میگه :
  با سلام مقدار هفت میلیون تن سرباره فولاد در یکی از کارخانه های فولاد اصفهان موجود می باشد. در صورت نیاز در خدمتتان هستم. با تشکر بختیاری
  علیرضا غلامی دادگر در پاسخ میگه :
  سلام خریدار خرسک و شلاکه هستیم دادگر
  امید خورسندی در پاسخ میگه :
  سلام یک میلیون تن سرباره و خاک آهن موجود میباشد شماره تماس
  مهدی حمزه در پاسخ میگه :
  سلام سرباره باقیمت بی رقیت باتناژ مختلف موجودهست. حمزه
  پاسخ
ورود / ثبت نام
درحال بارگذاری ...
درحال پردازش آگهی ...
iranzayeatlogoدرحال پردازش ...

بستنجستجوی پیشرفته آگهی