بازار جهانی تولید لوله های مسی و آینده پیش رو

بازار جهانی تولید لوله های مسی و آینده پیش رو

بازار جهانی تولید لوله های مسی و آینده پیش رو : 

تولیدکنندگان لوله های مسی به بازار تولیدات پیشرفته و تکنولوژیک، چشم دوخته اند : مصرف مس برای ساخت لوله در مدیترانه به چندین قرن پیش از میلاد باز می‌گردد اما تکنولوژی جدید تولید لوله تا پس از انقلاب صنعتی به عرصه تولید راه نیافته بود. این صنعت به منظور تامین نیازهای تولید در مقیاس وسیع و توسعه و گسترش کاربردها و مصارف آن در عملیات و فرآیندهای لوله کشی فراتر از شبکه‌های سنتی لوله کشی، شیوه های مدرن تولید از جمله اکستروژن، ریخته گری پیوسته و تکنیک‌های کشش و نورد را به کار‌گرفته است. علیرغم رکود اخیر اکثر بازارهای سنتی جغرافیایی مصرف لوله‌های مسی،تقاضای جهانی این لوله‌ها به دلیل ویژگی‌های اساساً مقرون به صرفه مس و به دلیل روندهای بین‌المللی اقتصاد کلان که باعث افزایش رشد اقتصادهای منطقه‌ای نظیر آسیا شده همچنان رو به افزایش است.

علیرغم رکود اخیر اکثر بازارهای سنتی جغرافیایی مصرف لوله‌های مسی، تقاضای جهانی این لوله‌ها به دلیل ویژگی‌های اساساً مقرون به صرفه مس و به دلیل روندهای بین‌المللی اقتصاد کلان که باعث افزایش رشد اقتصادهای منطقه‌ای نظیر آسیا شده همچنان رو به افزایش است. داده‌های شورای بین‌المللی مس شکل داده شده (IWCC) حاکی از آن است که کل تولید لوله مسی اروپا در سال 2000 با بیش از 600 هزار تن به اوج خود رسید اما از آن پس روند کاهش تولید آشکارا قابل مشاهده بود. در اقتصادهای رشد یافته ژاپن از اواسط دهه 1990 و آمریکا از سال 2005 که کاهش تولید در آن بسیار شدید بود نیز یک چنین روند مشابه کاهشی قابل مشاهده است. میزان تولید آمریکا از تقریباً 600 هزار‌تن در 12 سال گذشته نصف شد و بین سال های 2015-2009 سالانه به کمتر از 300 هزار‌تن رسید. 

بازار جهانی تولید لوله های مسی و آینده پیش رو
تولید لوله های مسی

میزان تقاضای سالیانه آمریکا و اروپا طی چند سال گذشته حدود 300 هزار‌تن بوده و این در حالی است که تقاضای چین در سال 2014 به شدت افزایش یافت و به 1/3 میلیون تن رسید. در مقابل، تقاضای لوله‌های مسی اروپا برای مصارف بهداشتی در سال 2004 از تقریباً 400 هزار تن کاهش یافت و در سال 2016 به 150 هزار تن رسید.

بازار جهانی تولید لوله های مسی و آینده پیش رو

برآورد تقاضای لوله های بهداشتی در اروپا

مطالب دیگری در این زمینه :

نظرات کاربران :

در حال پردازش ...
صرف نظر از پاسخ دهی (ارسال پاسخ برای نظر )
 • ۲۴ دی ۹۷
  قنبری :
  موادسبدی.بازیافت شده رنگی ۱۰۰ تن میخواهیم بهقیمت مناسب بدی همین شماره ام به تلگرام وصل است
  امین خسته بند در پاسخ میگه :
  آسیابی خرید داری؟ سپر اسیابی و پت پرسی و روشن و ... شماره تماستون رو لطف کنید یا به آی دی تلگرام @amino1398
  پاسخ
ورود / ثبت نام
درحال بارگذاری ...
درحال پردازش آگهی ...
iranzayeatlogoدرحال پردازش ...

بستنجستجوی پیشرفته آگهی