ارزیابی زیست‌محیطی فولاد و سازه‌های‌ فولادی

ارزیابی زیست‌محیطی فولاد و سازه‌های‌ فولادی

ارزیابی زیست‌محیطی فولاد و سازه‌های‌ فولادی : چرایی ارزیابی زیست‌محیطی فعالیت‌های صنعتی تامین بازدهی نهاده نیروی‌کار را به عنوان هدف ،خود دارند. این همان اصلی است که اولین کشاورزان جهان در شروع به کشت زمین‌ و‌ پرورش چارپایان اهلی انجام دادند. صد مشت بذر‌گیاه در‌هنگام برداشت می‌تواند 50000 برابر محصول بدهد. این بینش، روش‌ زندگی بشر را عوض کرد و تلاش‌ها برای بهبود استاندارد‌زندگی به تدریج پایه‌هائی را برای جامعه‌ای که امروز می‌‎شناسیم، بر‌قرار کردند. در مراحل اولیه صنعتی‌شدن افراد اندکی پرسش‌هائی را در مورد چگونگی تاثیر عملیات‌ صنعتی بر محیط‌زیست مطرح می‌کردند. درست مانند زمانی که کشاورزی توسعه داده می‌شد، بازده نیروی‌کار چیزی بود که ذهن افراد را مشغول کرد.  اما اکنون تصویر تغییر کرده و در سراسر جهان این شناخت وجود دارد که اقداماتی برای ایجاد توسعه‌پایدار بلند‌مدت مورد نیاز است. مسائل زیست‌محیطی اهمیتی بیشتر از همیشه برای توسعه صنعتی و اجتماعی کسب می‌کنند. 

از سال 1970، صنعت‌فولاد در کشورهای اسکاندیناوی به طور موثری بر روی مسائل مختلف زیست‌محیطی کار کرده است. صنعت‌فولاد سوئد از قبل در بازار‌ جهانی در چند حیطه محصولات‌ فولادی از موقعیتی‌قوی برخوردار بوده است. با استفاده درست، فولاد‌سوئد دارای قابلیت بسیار زیادی برای قادر ساختن مشتریان خود به ساخت سازه‌های کارآمدتر با فولادهای‌ جدیدی که اثرات زیست‌محیطی در تمام طول عمر محصولات مربوطه را کاهش می‌دهد می‌باشد. 

ارزیابی زیست‌محیطی فولاد و سازه‌های‌ فولادی

ارزیابی چرخه زندگی منعکس کننده جریان کلی مواد و انرژی یک محصول و همچنین آلاینده های آن در هوا، زمین و آب است، همگی آنها دیدگاه چرخه زندگی را تشکیل می دهند مورد مشترک در ارزیابی‌های چرخه‌زندگی این است که، برای هر مرحله از چرخه‌زندگی محصول، تصمیمی در مورد استفاده از منابع‌طبیعی و انتشار آلاینده‌ها در زمین، آب و هوا گرفته می‌شود. مواد‌معینی قابل بازیافت نیستند اما برای مثال، به عنوان ذخیره خوراک انرژی برای مقاصد گرمایشی مورد استفاده قرار می‌گیرند. سایر مواد قبل از اینکه خواص آنها تغییر کند یا چنان تباه شوند که واقعا به ضایعات تبدیل گردند چند بار قابل بازیافت هستند.

فولاد در محصولات ویژگی منحصر‌به‌فردی دارد: به صورت ضایعات آهن می‌تواند بازیافت شود، بارها، به عنوان ماده‌ خام برای فولاد تازه مورد استفاده قرار می‌گیرد. از طریق بازیافت ضایعات مقیاس‌ صنعتی، می‌توان گفت که فولاد ماده بی نهایت بازیافت‌پذیری است.

مطالب دیگری در این زمینه :

نظرات کاربران :

در حال پردازش ...
صرف نظر از پاسخ دهی (ارسال پاسخ برای نظر )
 • ۲۸ فروردین ۹۸
  فرهاد صیدی :
  با سلام .بنده کار جداسازی المینیوم نرم از کابل مخابراتی را انجام میدهم.و ناخالصی فلزی دیگری در المینیوم تفکیک شده اینجانب وود ندارد.سوالی داشتم در مورد این که ایا صرفه اقتصادی دارد خودم توسط کوره ذوب این ضایعات المینیوم را به شمش با خلوص 99درصد تبدیل کنم.؟تقاضا میکنم بنده را راهنمایی کنید
  پاسخ
 • ۶ دی ۹۷
  رسول :
  بسیار عالی....
  پاسخ
 • ۱۸ دی ۹۶
  فایل مارکت :
  ممنون خیلی مفید بود
  پاسخ
ورود / ثبت نام
درحال بارگذاری ...
درحال پردازش آگهی ...
iranzayeatlogoدرحال پردازش ...

بستنجستجوی پیشرفته آگهی