بازار قراضه و شبکه های اطلاع رسانی مجازی

بازار قراضه و شبکه های اطلاع رسانی ، کانال تلگرام ضایعات

بازار قراضه و شبکه های اطلاع رسانی مجازی : دهکده جهاني ( Global Village ) اصطلاحی  است که مارشال مک لوهان در توصيف آينده جهان، تحت تأثير وسايل ارتباط جمعي به کار برد و پيش بيني کرد حدود 50 سال بعد شرايط ارتباطي جديدي در جهان شكل خواهد گرفت كه جهان را مشابه كي دهكده جهاني خواهد كرد. مک لوهان ادوار تاريخي بشر را بر مبناي نوع ارتباط و تحول ابزار ارتباط بشري طبقه بندي نموده و در اين راستا براي تاريخ بشر سه مرحله را از هم تفکيک مي کند:

1) مرحله بدوی و بي سوادی 2) مرحله ارتباط کتبي 3) مرحله ارتباط الکترونيک. از ديدگاه مک لوهان دنياي امروز يک دنيای الکترونيکي است و رسانه های الکترونيکي با گسترش خود فاصله های زماني و مکاني موجود ميان انسانها را از بين برده اند. به عبارتي دقيق تر وسايل ارتباط جمعي جديد مانند تلويزيون، راديو، مطبوعات، اينترنت و ... شيوه های زندگي بشري را تحت تاثير خود قرار داده و متحول نموده و به گونه اي جهان کنونی را به يک دهکده ي کوچک تبديل کرده اند. مک لوهان اين دهکده ي کوچک را دهکده  جهاني مي نامد که در آن افکار و اعمال جوامع از يک ديگر پنهان نمي باشند. ازديدگاه وي در دهکده جهاني هرگونه اتفاقي که در يک نقطه مي افتد قابل تسری و تعميم به ديگر نقاط دهکده است. چرا که فرايند تبادل اطلاعات، علوم و انديشه با سرعت قابل ملاحظه ای در جريان است. در حال حاضر شبکه های اجتماعی مجازی و اپلیکیشن های پیام رسان موبایلی در راس ارتباطات الکترونیکی توانسته خدمات اطلاع رسانی و انتقال اطلاعات را در همه حوزه ها تسهیل نماید. بازار فلزات اساسی و فولاد و در پی آن بازار قراضه آهن نیز از این گردونه خارج نبوده و تحت تاثیر این مقوله تحول زیادی پیدا کرده است. در بین شبکه های پیام رسان موبایلی، اپلیکیشن تلگرام با حضور حدود 20 میلیون کاربر ایرانی از محبوبیت بیشتری برخوردار است. تلگرام یک سرویس پیام رسان متن باز چندسکویی مبتنی بر رایانش ابری است. تلگرام رسماً برای اندروید، ویندوز فون و آی اواس در دسترس است.

نرم افزارهای کلاینت غیررسمی برای نسخه وب، نسخه آی او اس ده، نسخه لینوکس و یک کلاینت دسکتاپ ویندوز از توسعه دهنده های مستقل که از رابط برنامه نویسی نرم افزار تلگرام استفاده می کنند در دسترس هستند. کاربران نرم افزار امکان تبادل پیام، عکس، ویدیو و فایل تا حجم 1.5 گیگابایت را دارند. تلگرام توسط دو برادر با نام های پاول دورف و نیکلای دورف به بازار آمد. پاول دورف برادر کوچک نیکلای دورف است و سازمان غیرانتفاعی کارآفرینی در آلمان دارد که پشتیبان مالی پروژه است. تلگرام توسط یک سازمان غیرانتفاعی آلمانی متعلق به کارآفرین و نیکوکار روس پاول دورف اداره می شود. تلگرام نسخه کامپیوتر خود را نیز ارائه داده که این امر سهولت دسترسی برنامه نویسان برای کد نویسی رباتها را در تلگرام افزایش داده است.

قبلا اعلام نرخ خرید شرکت های فولادسازی به روش سنتی با استفاده از تلفن، پیامک، فاکس و ... بوده و مدت زمان زیادی طول می کشید تا بازار از مطلع شود و بالطبع مشکلاتی را نیز به دنبال داشت. ولی در حال حاضر با توسعه ارتباطات مخصوصا شبکه های پیام رسان مجازی این امر بصورت بر خط (آنلاین) صورت می گیرد و شاهد این هستیم ظرف مدت کمتر از 5 دقیقه نرخ اعلامی از طرف هر شرکت، در تمام فضای مجازی منتشر شده و همه پیمانکاران و کارگاه داران قراضه از آن مطلع می شوند و این خود یکی از مزایای اصلی توسعه ارتباطات می باشد.

گسترش فناوري و صنايع الكترونیکی هر چند موجب تسهيل ارتباطات شده است اما كاركردهاي زيان باري نيز به جامعه وارد كرده است. كيي از اين زيان ها و خطرات وارد شدن به حريم خصوصي افراد است. از معايب دیگر می توان در امنيت نبودن اطلاعات شخصي فرد، فاصله گرفتن از كانون خانواده و سير در فضاي مجازی، اعتيادآور بودن و هدر رفتن وقت فرد در اثر استفاده نابجا و بيش از حد از شبكه تلگرام، شناسايي نشدن افراد مخاطب و اطمينان خاطر جهت ايجاد ارتباط، دور شدن از شبكه ها و رسانه هاي مفيد ملي از جمله تلويزيون، روزنامه، كتاب و ...

در حوزه صنعت قراضه آن ایراد دیگری را که مي توان به این کانال ها گرفت، اعتبار پیام ها می باشد. بدین معنی که نرخ ها و خبرهای ضد و نقیضی گاهاً در فضای مجازی منتشر میشود که ممکن است یک شخص یا شرکت را دچار بحران یا زیان کند و یا اینکه بعضی افراد سودجو برای برهم زدن قیمت بازار به دروغ نرخی را اعلام کرده که عکس العمل رقبا را محک بزنند. اینجاست که کاربران باید با هوشیاری ابتدا از موثق بودن خبر مطلع شده و از عکس العمل های نسنجیده و ناگهانی خودداری نمایند.

مطالب دیگری در این زمینه :

نظرات کاربران :

در حال پردازش ...
صرف نظر از پاسخ دهی (ارسال پاسخ برای نظر )
 • ۹ مهر ۹۷
  علی یزدانی :
  سلام. با تشکر از سایت جامع و کامل شما. امکان دارد من فایل Pdf استاندارد قراضه های آهنی را داشته باشم
  ایران ضایعات (1) در پاسخ میگه :
  با سلام. ممنونم از حسن نظر جنابعالی. فایل pdf و اصل این استاندارد را با مراجعه به وبسایت موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی می تونید دریافت کنید
  پاسخ
ورود / ثبت نام
درحال بارگذاری ...
درحال پردازش آگهی ...
iranzayeatlogoدرحال پردازش ...

بستنجستجوی پیشرفته آگهی