تلاش فولادسازان برای کاهش قیمت تمام شده

تلاش فولادسازان برای کاهش قیمت تمام شده

تلاش فولادسازان برای کاهش قیمت تمام شده : يك برنامه بهينه‌سازي به كاركنان خريد و توليد براي اتخاذ تصميم آگاهانه‌اي کمک خواهد کرد که تاثير مستقيم، و قابل توجهي بر نتيجه نهایی خواهد داشت. بهينه‌سازي بايد براي ارزيابي بازار نسبت به برنامه توليد به طور منظم با توجه به نوساني بودن بازار قراضه، تغييرات در تناژ توليد، ترکيب فهرست سفارشات ثبت شده و الزامات تركيب شيميایی فولاد مورد استفاده قرارگيرد. در کارخانه‌هاي توليد فولاد با BOF، نهايي كردن سريع شارژ با دريافت تركيب شيميایی چدن مذابيک است. هر برنامه بهينه‌سازي بايد قابليت دسترسي به قراضه، بلوک‌هاي قيمت‌گذاري، موجودي، VIUمواد را در نظر بگيرد و قادر به پيش‌بيني تاثير هزينه محدوديت‌هاي خاص كارخانه باشد. اين كار حصول تركيب شيميایی مورد نياز محصول در پايين‌ترين هزينه فولاد مذاب را تامين مي‌كند. صرفه‌جويي مي‌تواند بين 2/2 و 6/6 دلار دلار بر هر تن فولاد مذاب باشد، هر چند کارخانه‌هاي فولاد بيش از اين مقدار صرفه‌جويي كرده‌اند (مثال‌ها صرفه‌جویی تا 21/10 دلار بر تن فولاد مذاب با سيستم بهينه‌ساز قراضه "®ScrapOptiMiser" را نشان مي‌دهد).
تركيب شيميایی قراضه در توليد فولاد کم‌هزينه مهم است. به طور معمول، ورودي شارژ فلزي با کمترين هزينه کمترين هزينه فولاد را ايجاد نمي‌کند! هرگز نبايد تاثير VIU و تركيب شيميایی مواد يا تاثير هزينه محدوديت‌ها را، در هنگام در نظر گرفتن مخلوط شارژ دست کم گرفت (شارژ با چدن مذاب بيشتر در اينجا تلفات 19/8 دلار بر تن (01/9 دلار بر هر تن فولاد مذاب) را نشان داد در حالي کهيك تغيير در قراضه صرفه‌جويي 30/2 دلار بر تن (53/2 دلار بر هر تن فولاد مذاب را ايجاد كرد).
تغيير متغيرهاي عملياتي در مثال دوم نشان داد حالت بهينه‌سازي شده بالاترين صرفه‌جويي را دارد (32/2 دلار بر تن 54/2 دلار بر تن فولاد مذاب؛ 910 هزار دلار در ماه) در حالي که محدوديت‌هاي مختلفي صرفه‌جويي‌ها را به 14/1 دلار بر تن (25/1 دلار بر تن فولاد مذاب؛ 444 هزار دلار در ماه)كاهش داد. هزينه‌هاي تبديل مي‌توانند قراضه کم‌هزينه را به فولاد مذاب گران‌تر بدل سازند. آشنايي و اطمينان به يك برنامه بهينه‌سازي با تصورات قبلي در مورد مصرف قراضه چالش خواهد كرد، مقايسه بي‌طرفانه هزينه تغييرات قراضه ورودي و فراهم كردن امكان تكرار مزاياي صرفه‌جويي بيشتر در هزينه را تقويت مي‌كند.

خبرهای دیگری در این زمینه :


نظرات کاربران :

در حال پردازش ...
صرف نظر از پاسخ دهی (ارسال پاسخ برای نظر )
ورود / ثبت نام
درحال پردازش آگهی ...
iranzayeatlogoدرحال پردازش ...

بستنجستجوی پیشرفته آگهی